Sevgililer Gününde İzlenebilecek Romantik Animeler

Sevgililer Gününde İzlenebilecek 5 Romantik Anime

Yılın o malum günü yine geldi çattı. Ee, en romantik günde romantik animeden başka alternatif tür düşünülemezdi değil mi? 14 Şubat’ı yalnız ya da sevgilinizle geçirirken “Acaba ne izlesem?” diye düşünürseniz eğer, bu öneriler kaçmaz!

1- Ao Haru Ride

en romantik animelerFutaba ortaokulda diğer kızlar tarafından dışlanmıştır çünkü çok güzel bir kızdır ve okuldaki çoğu erkek ondan hoşlanmaktadır. Futaba ise sadece Tanaka-kun’dan hoşlanıyordur fakat Tanaka aniden okul değiştirip ortadan kaybolur. Ortaokul boyunca yapayalnız olan Futaba lisede bunu yaşamamak için sürekli itici hareketler yapmaya başlar. Böylece arkadaş edinebilmiştir. İşin ilginç yanı bir gün kendi lisesinde eski aşkı Tanaka’yı görür. Ama Tanaka tamamen değişip artık annesinin soyadını alan Mabuchi olmuştur. Ortaokul aşkının yeniden doğabiliceğini fakat arada geçen zaman dilimi içerisinde değişen tek şeyin zaman değil aynı zamanda karakterler de olduğunu görüyoruz seride. Hikayesi klasik lise romantizmine dayalı olsa da konunun işlenişiyle bir çırpıda izlenip bitirilen, çizimlerinin kusursuzluğuyla kendine hayran bırakan, diğer shoujolardaki gibi abartılı karakterler barındırmayan, insanın içini ısıtan bir animedir kendisi. Eğer bir de sevdiğinizle okuldan tanışıyorsanız kesinlikle kaçırmayın derim, mutlaka kendinizden esintiler bulacaksınız.


 

2- Tonari no Kaibutsu-kun

en romantik animeler

Shizuku Mizutani derslerinden başka bir şey önemsemeyen, asosyal ve duygusuz bir liseli kızdır. Öğretmeni devamsızlık yapan arkadaşı Haru’ya götürmesi için ders notlarını verir ve Shizuku ders notlarını Haru’ya götürür. Haru ise herkese göre kavgacı, sinirli, korkunç biridir. Shizuku’nun kendisi için ders notlarını getirdiğini görünce çok etkilenir ve neredeyse hiç arkadaşı olmadığı için Shizuku’nun peşinden ayrılmaz. Bundan sonra ikilinin arkadaşlıkları başlar. “Ben sıradışı bir aşk hikayesi arıyorum” diyenler için doğru adres Tonari no Kaibutsu-kun. Basmakalıp utangaç, saf karakterleri ya da çeşitli entrikalar üreten kötü karakterleri unutun ve her hissin anında söylendiği, arkadaşlığın öneminin vurgulandığı, içsel yüzleşmelere yer verilen bir animeye merhaba deyin. Ve tabii ki komediye. Şahsen kaliteli mizah harici çok gülmeyen bir insan olarak bu hikayede zaman zaman kendimi kahkaha atarken buldum. Şiddetle öneriyorum. Haru Yoshida’yı seviniz, sevdiriniz efendim.

 

3- NANA

en romantik animeler
Nana, tesadüf eseri karşılaşan, isimleri ve yaşlarından başka herhangi bir ortak noktası bulunmayan iki genç kadının büyük şehirde birbirlerine destek olarak yükselmeye ve hayatta yer edinmeye çalışmasını anlatan oldukça duygusal bir anime. İçeriği itibariyle 16 yaşından büyük izleyiciler için önerdiğim bir seridir. Ancak listeye eklemeden geçemedim çünkü izledikten sonra oldukça büyülenmiş, 2-3 gün etkisinden çıkamamıştım. Çok fazla shoujo izledim ama favori serim şüphesiz Nana’dır. Rahatlıkla gelmiş geçmiş en olgun shoujo serisi diyebilirim. Tür olarak aslında josei özellikleri ağır bassa da yayıncı şirketin tercihinden ötürü resmi olarak shoujo diye geçiyor. Feminist ögeler ve psikolojik analizler barındırır. Ayrıca en güzel noktalarından biri, anime boyunca Nana’lardan birinin punk rock sanatçısı olması sebebiyle bir sürü enfes şarkı dinliyoruz. Ben hala playlistimde barındırıyorum Starless Night, Rose, Kuroi Namida şarkılarını ve her dinlediğimde kalbime dokunurlar, beni nostaljik hislere sürüklerler… Diğer shoujolara oranla bölüm sayısı biraz fazla fakat başladığınızda bitirmeden kalkmayacağınızın garantisini verebilirim.

 

4-Kimi ni Todoke

en romantik animelerNana’nın aksine pamuk şeker tadında bir seriyle devam ediyoruz şimdi. Aşkın en saf ve en masum halini iliklerimize kadar hissettiren, kalbimizi ısıtan bir anime Kimi ni Todoke. Ayrıca arkadaşlığın gücü ve arkadaşlar arası dayanışmanın önemi de defalarca vurgulanıyor. Hikayede baş karakterimiz Kuronuma Sawako’nun solgun teni ve dümdüz siyah saçlarının bir korku filmi karakterine benzetilmesi ve kendisinin paranormal olaylarla bağdaştırılmasıyla okulunda dışlanıp yapayalnız kalmış ve sürekli yanlış anlaşılmıştır. Ancak günün birinde popüler Kazehaya’nın, Sawako’yla konuşması bir anda genç kızın hayatındaki her şeyi değiştirecektir. Animede, manga çizimlerine sadık kalınmış, ortaya oldukça estetik, görsel show yaratan bir iş çıkmış. Özetle “tatlış” bir Sevgililer Günü geçirmek istiyorsanız şiddetle öneriyorum!

 

5-Lovely Complex

Sevgililer Gününde İzlenebilecek Romantik Animeler en romantik animeler
Hollywood’un romantik komedilerine taş çıkaran bir seridir Lovely Complex. İzlerken durdurup durdurup gülersiniz. Komedi ve romantizm çok iyi dengelenmiştir, asla sıkmaz, oldukça sürükleyicidir. Bu sebeple hem kızlara hem erkeklere hitap eder, gönül rahatlığıyla sevgilinizle birlikte izleyebilirsiniz. Konusuna gelecek olursak; Koizumi Risa hemcinslerine göre uzun boylu bir kızdır. Ootani ise Koizumi’den yaklaşık 10 cm daha kısa bir erkektir. Bu ikili lise başladığından beri birbiriyle sürekli ağız dalaşına girmekte ve çoğunlukla da bu kavgaları etraftakileri eğlendirmektedir. Zaten kısa bir süre sonra da okuldakiler Koizumi ve Ootani’yi komedi ikilisi gibi görmeye başlar. (Ahmet Kural ve Murat Cemcir gibi düşünün.) Koizumi ile Ootani, boy komplekslerine ve sürekli kavga etmelerine rağmen kişiliklerinin birbirine uygun olduğunu yavaş yavaş fark etmeye başlayacaktır.

Hazırlayan: Underrated

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?