Psycho-Pass Etkinlikleri Tokyo’da

Film İçin Düzenlenen Psycho-Pass Etkinlikleri Tokyo’da

2014 sonbaharında yayımlanan ve 11 bölüm ile sona eren ikinci sezonunun ardından tamamlanmış projelerine bir yenisini ekleyen Psycho-Pass, şimdi de bir süre  9 Ocak’ta çıkacak filmi sayesinde gündemde kalacak. Öyle ki Shinjiku, Shibuya, Akihabara gibi Tokyo’nun önemli merkezlerinde farklı tarihlerde Psycho-Pass serisine yönelik 5 ayrı ‘vaka’ serinin takipçilerinin katılımını bekliyor olacak. Bu noktada ‘vaka’ olarak tabir ettiklerimizin sıradan sergiler değil hayranların katılımıyla gerçekleşecek interaktif birer etkinlik olduğunu söyledikten sonra aralık ile şubat ayları arasına yayılmış bu etkinliklerin içeriklerinden bahsetmekte fayda var.

Shinjuku’daki Lumine Est alışveriş merkezinde gerçekleşecek Psycho-Pass x Lumine Est/Lumine Man isimli ilk ‘vaka’da, Lumine Est’in 8. katta yer alan lobisi Psycho-Pass temasına bürünecek. Severlerinin ikinci sezonda görmeyi bekleyip göremediği Shinya Kougami’ye dair görsellerin yanında serinin senaryosundan parçalara ve de QR kodlarının kullanılacağı bölümlere de yer verecek etkinlik  24 Aralık’ta başlayıp 16 Ocak 2015’e kadar ziyaretçilere açık olacak.

Psycho-Pass x Shinjuku Metro Promenade ismini taşıyan ikinci ‘vaka’, 5-11 Ocak 2015 tarihlerinde Sibyl Sistemi’ni Shinjuku’ya taşıyacak. Tokyo Marunouchi Hattı üzerinde Shinjuku’nun doğu ve batısını birbirine bağlayan ve Metro Promenade ismini alan alt geçitte gerçekleşecek etkinlikte hayranlar Shinya Kougami’den dijital yeni yıl kartı alabilecek.

Üçüncü ‘vaka’, Psycho-Pass x Ling Tosite Sigure. adı altında hayat bulacak. 8-18 Ocak arasında, Psycho-Pass severler Shinjuku ve Shibuya arasında sefer yapacak tutuklu arabalarına binebilecekler. Arabalarda çektikleri fotoğrafı Twitter’da paylaşan bu hayranlar serinin Abnormalize ve Enigmatic Feeling açılışlarını seslendiren Ling Tosite Sigure grubunun Psycho-Pass değerlerini öğrenebilecek.

Nobuchika Ginoza üzerine yoğunlaşacak ve 9-18 Ocak tarihlerinde Tokyo Records Shibuya-ten’in 8. katında yer alacak dördüncü ‘vaka’ Psycho-Pass x Tower Records ise Ginoza’nın seiyuusu Kenji Nojima’nın misafir edileceği bir talk showa ev sahipliği yapacak. İlgi çekeceği düşünülen etkinlik için planlanan tarih 10 Ocak.

Beşinci ve son ‘vaka’, Akihabara’da yer alacak ve Psycho-Pass x Akihabara ismini taşıyacak. Bölgede yer alan mağaza zincilerinin iş birliği ile ortaya konacak etkinlik ise stamp rally formatında gerçekleşecek. Etkinliğin başlangıcında verilen kağıtların gezilen mağazalarda damgalanması ve tüm damgaların tamamlanmaya çalışılması şeklinde açıklanabilecek stamp rally 13 Ocak – 15 Şubat tarihleri arasında katılım alacak.

Japonya’daki Psycho-Pass hayranları bu ocak çok meşgul olacak gibi görünüyor. Bizlerden Tokyo’yu bu süre zarfında ziyaret edemeyenlere ise uzaktan izlemek düşüyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?