Psycho-Pass Devam Edecek

Beklenmedik bir haber 

Production I.G Başkanı Mitsuhisa Ishikawa geçen yıl gösterime giren ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Psycho-Pass animesinin devam edeceğini duyurdu. Senaryo düzenlemesi ve yapım aşamasına da başladıklarını belirtti.

Psycho-Pass’in hangi formatta devam edeceği henüz kesin değil. (Dünyanın önde gelen anime ve manga siteleri “2. sezon geliyor” diye açıklamayı yanlış çevirmiştir.) 6 Eylül’de Tokyo, Osaka, Nagoya, Fukuoka, Sapporo’daki sinemalarda özel bir etkinlik gerçekleştirilecek ve detaylar burada açıklığa kavuşturulacak. Yapımın 2. sezon yerine film olarak devam etme ihtimali de yüksek.

Psycho-Pass devam 2. sezon

İlk sezonu izlemeyenler için animenin konusundan bahsetmek gerekirse: Gelecekte insanların duygularını, isteklerini ve bir konu hakkındaki eğilimlerini ölçebilen bir sistem geliştirilmiştir. Ölçülen bu değerler Sibyl-System tarafından Psycho-Pass adında bir değere dönüştürülür. Bu değer belli bir düzeyin üzerinde ise suçlu durumuna düşüyorsunuz ve yakalanıp tedavi görmeniz gerekiyor. Eğer bu değer çok üst seviyelerde ise Sibyl-System sizi topluma geri kazandırılamayacak bir birey olarak görüyor ve imha edilmeniz gerekiyor. Anime, Sibyl-System’in yönettiği bir şehirde asayişi sağlamakla görevli bir grup polisin yaşadıkları olayları anlatıyor.

Hızlıca Paylaş!