Platinum End

Sıcak Sıcak: Platinum End

Platinum End izle

Tür: Drama, Doğaüstü, Psikolojik

Yayımlanma Tarihi: 08.10.2021

Yapımcı: Studio Pierrot, Dentsu, Pony Canyon, TBS, Magic Capsule, Medicos Entertainment, BS11

Manga: Obata, Takeshi (Çizim), Ohba, Tsugumi (Hikaye)

Stüdyo: Signal.MD

Başlıca Seiyuular: Mao Ichimichi, Miyu Irino, Yui Ogura, Natsuki Hanae, Toshiyuki Morikawa, Kaito Ishikawa

“Yaşama isteğini kaybeden veya hayatın anlamını bulamayan insanlar tanrı olmak için aday seçilirler.”

Merhaba sevgili okur, 2015’te manga olarak yayın hayatına başlayan Platinum End şimdiyse anime olarak karşımızda ve biz de şu ana kadar 3 bölümü yayınlanmış olan bu animeyi sizin için değerlendirmek istedik.

İzlemeye başladığımızda animenin çizimleri tanıdık bir his uyandırıyor. Farkına varıyoruz ki bu hissi almakta haksız değilmişiz. Platinum End’in yazımı ve çizimi belki de çoğumuzun izlediği ilk anime olan Death Note’un yaratıcıları Tsugumi Ohbo ve Takeshi Obata’ya ait. Animemizin konusu ise; intihara teşebbüs eden Mirai son anda koruyucu meleği Nasse tarafından kurtarılır. Mirai, Nasse’den Tanrı Adayları Listesinde olduğunu ve gelecek Tanrı olabileceğini öğrenir, olaylar gelişir.

“Herkes mutluluğu bulma gayesiyle doğar ve daha da büyük bir mutluluk bulmak için yaşar”

Platinum End izle

İlk bölüm karakterimiz Mirai Takashi’nin intihar teşebbüsüyle başlıyor. Tam yere çakılacağı sırada ise kendini kurtarıcı meleğinin kolları arasında buluyor. Aralarında geçen konuşmalarda özel seviyede olan Koruyucu Melek Nasse’nin, Mirai’yi çocukluğundan beri izlediğini ve tüm hayatını bildiğini öğreniyoruz. Mirai’ye yaşama umudu için geldiğini söyleyen Nasse, Mirai’nin olumsuz yanıtıyla karşılaşıyor. Mirai’yi ikna etmek için hediyeler veren Nasse, Mirai’yi hala ikna edemeyince de ailesiyle olan gerçekleri anlatıyor.

“Şeytan diye bir şey yoktur varsa da insanların kalbindedir.”


Ailesiyle ilgili gerçekleri öğrenen Mirai ailesini mutlu etmek için artık okula gitmek, işte çalışmak, sevdiği kişiyle evlenmek gibi sıradan bir mutluluk yaşamaya karar verir fakat Nasse’nin tanrı adayı olduğunu açıklamasıyla tüm hayatının değiştiğini ve artık acımasız bir kaderin onu beklediğini fark ediyor.

2. bölümle beraber heyecan doruğa çıkıyor. Diğer tanrı adaylarını ve meleklerini görmeye başlıyor ve Nasse’nin özel gücünün ne olduğunu öğreniyoruz. Adayların arasından kendine “Metropoliman” diyerek halkın, basının, polisin güvenini ve sevgisini kazanarak ekranlar üzerinden diğerlerine meydan okuyan bir tanrı adayının yanında bizim Mirai sıradan mutluluk için hayatını düzenleyip tanrılıkla ilgisinin olmadığını söyleyip duruyor. Ta ki geçmişinden birinin güvenliğinden sorumluluğunu alana kadar.

Canlı renkleri, bazen karakterlerin birbirleriyle olan atışmalarıyla komedi animesi izliyormuş gibi hissettirirken birden drama ve korkuya yönelik animeye dönüşmesi, geçiş sahneleriyle Platinum End sürprizlerle dolu bir anime olarak karşımıza çıkıyor. İzlerken aldığımız o tanıdıklık hissiyle de geçmişten biriyle karşılaşmışız duygusunu veriyor.

Sizin anime hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorum kısmında bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin. Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Platinum End izle

Hızlıca Paylaş!