Persona 5 Anime Serisi Persona 5 The Animation Geliyor

Persona 5 Anime Serisi Persona 5 The Animation Kalbimizi Çalmaya Geliyor

Onlar hırsız… Hem senaryo gereği kalpleri çalıyorlar hem de oynayanların kalplerini. Evet, Persona 5’ten bahsediyoruz. Yapımcı Atlus “The Attic Meeting Cafe LeBlanc” (oyundaki en önemli mekanlardan biridir) hayran etkinliğinde Persona 5 anime serisi Persona 5 The Animation yapımını resmi olarak duyurdu. A-1 Pictures tarafından geliştirilecek olan anime serisi 2018’de başlayacak.

Persona 5 izle persona 5 the animation izle

Serinin ana karakteri Joker’i Jun Fukuyama seslendirecek. Diğer seiyuular da yerli yerinde. Oyunda hem Japonca hem de İngilizce olarak oynayabiliyorduk. Seiyuuların listesi şu şekilde:

Jun Fukuyama – “Joker”
Mamoru Miyano – Ryuji Sakamoto
Ikue Otani – Morgana
Nana Mizuki – Anne Takamaki
Tomokazu Sugita – Yusuke Kitagawa
Rina Satou – Makoto Niijima
Aoi Yūki – Futaba Sakura
Haruka Tomatsu – Haru Okumura
Sōichiro Hoshi – Goro Akechi

Persona 5 izle persona 5 the animation izle

Persona 5 The Animation anime serisi için yayımlanan ilk video:

Persona 5 oyunu Japonya’da 15 Eylül 2016’da, Batı’da 4 Nisan 2017’de PS4 ve PS3 platformları için çıkmıştı. Persona 5 şimdiden yılın en iyi oyunları arasında ve en iyi JRPG’lerden biri olarak kabul ediliyor. Persona 5 the Animation: The Day Breakers özel anime bölümü de 3 Eylül 2016 tarihinde yayımlanmıştı. Bu özel bölüm aslında tıpkı serinin diğer yapımları gibi bir anime serisi göreceğimize dair büyük bir ipucuydu aslında. Persona yapımları 3, 4, 5 gibi farklı numaralandırıldıklarında hikaye olarak birbirinden bağımsız yapımlar. Elbette ortak bazı özellikleri var ama daha önce hiç Persona oynamamış veya izlememişseniz dahi Persona 5 oyunundan ya da Persona 5 anime serisinden başlayabilirsiniz. Özel bölüm olan Persona 5 the Animation: The Day Breakers ise genel hikaye açısından öyle çok da önemli bir bölüm değil. Hatta seriyle ilgili hiçbir bilgiye sahip olmadan direkt bunu izlerseniz olayları pek anlamayabilirsiniz. Yine de tarzını merak ediyorsanız bakabilirsiniz.

Persona 5 izle persona 5 the animation izle

Persona serisinin şimdiye kadar pek çok manga ve anime uyarlaması yapıldı. 25 bölümlük Persona 4 the Animation anime serisi ve bunun gerçek sonunu görmek isterseniz Persona 4 the Animation: The Factor of Hope anime filmini izleyebilirsiniz. Persona 4 the Golden Animation ise Persona 4’ün 12 bölümlük farklı bir alternatif serisiydi ve PlayStation Vita’ya çıkan Persona 4 Golden oyununundan uyarlanmıştı. Seriyi çok beğenirseniz alternatif olarak bakabilirsiniz. Serinin çok sevilen yapımlarından biri de Persona 3 olmuştu. Persona 3 TV serisi yerine Persona 3 the Movie 1: Spring of Birth, Persona 3 the Movie 2: Midsummer Knight’s Dream, Persona 3 the Movie 3: Falling Down ve Persona 3 the Movie 4: Winter of Rebirth olmak üzere 4 farklı anime filmi şeklinde karşımıza çıkmıştı. Persona: Trinity Soul anime serisi ise Persona serisinin genelinden farklıydı ve hayranları tarafından pek de sevilmemişti. Aynı isimde romanı da vardı. Diğerlerinin aksine çok tavsiye edilen bir yapım değil. Kısaca Persona’nın şimdiye kadarki önemli anime projeleri bu şekildeydi.

Persona 5 izle persona 5 the animation izle

Persona 5 karakterlerinin muhteşem çizim videosunu izlemek için buraya, Persona 5’teki mekanların gerçek hayatla karşılaştırılma görüntüleri için ise buraya bakabilirsiniz.

Persona the Animation projelerine Persona 5’in de katılacak olması sürpriz olmadığı gibi hayranlarını da oldukça sevindirdi çünkü gerçekten kalitesiyle milyonların kalbini çalmayı başardı Persona 5 oyunu. Şimdi de Persona 5 anime serisi kalbimizi çalmaya geliyor. Çalabilecek mi sizce?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?
İlgili İçerikler