One Punch Man 2. Sezon Gelecek Mi?

Son Zamanların En Sevilen Serilerinden Biri Devam Edecek Mi? One Punch Man 2. Sezon Gelecek Mi?

one punch man 2. sezon gelecek mi one punch man 2. sezon izle

Anime uyarlaması duyurulduğu andan itibaren heyecan yaratan, uyarlamanın Madhouse stüdyolarına emanet olacağı belli olduğu zaman bu heyecanın katlarca arttığı ve başladığı zaman da heyecanın zirve yaptığı bir anime One Punch Man. 2015’in sonbahar sezonunda anime dünyasına merhaba diyen seri, yayımlanan her bölümü ile izleyiciyi kendisine daha da fazla bağladı ve seriyi seven herkesin sabırsızlıkla yeni bölümleri beklemesine sebep oldu. Ancak her iyi şeyin bir sonu olduğu gibi One Punch Man’in de bir sonu var ve ne yazık ki. 21 Aralık tarihinde yayımlanacak olan 12. bölüm ile anime uyarlaması sona ereceği zaten biliniyordu. Bunun üzüntüsü yüreklerimizde büyük bir yer kaplarken kafalarımızda ise tek bir soru var: One Punch Man 2. sezon gelecek mi?

one punch man 2. sezon gelecek mi one punch man 2. sezon izle

Öncelikle ikinci sezon için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Son bölüm ile birlikte resmi bir açıklama yapılıp yapılmayacağı bilinmez ancak ortada bir gerçek var ki yeni bir sezon için yeterli manga materyali yok. 12 bölümlük ilk sezon için 36 civarı manga bölümü kullanıldı. Kullanılan bu 36 bölüm, ekstra ve özel sayılar dışında ise şu anda yaklaşık 30 manga bölümü bulunmakta. Yani Madhouse ikinci sezon kararı alsa ve bunu kış sezonu ile başlatsa bile 12 bölümü doldurmayacak bir anime ortaya çıkacaktır. Profesyonel bir stüdyonun bu kadar sevilen bir seri için böyle bir karar alması her ne kadar imkansıza yakın olsa da 2016 ilkbahar sezonu için hala bir olasılık mevcut.

one punch man 2. sezon gelecek mi one punch man 2. sezon izle

One Punch Man mangasının çizimlerini yapan Yusuke Murata, daha önce çeşitli mangaların çizimini yapsa da bunların çoğu tek bölümlük mangalar. Ancak Eyeshield 21 gibi oldukça popüler olan ve yaklaşık 7 yıl devam eden bir manganın çizimini de kendisinin yaptığını göz önüne alırsak 2012 yılında başlayan ve popüler olan One Punch Man mangasını da hikaye yazarı ONE ile birlikte uzatacağına hiç şüphe yok. Bu bağlamdan yola çıkarak şayet 2016 ilkbaharında bir sezon yayımlanırsa bu, eldeki neredeyse bütün manga materyallerinin kullanılacağı anlamına gelir ve manganın o tarihte bitme ihtimalinin düşük olduğu göz önüne alınırsa üçüncü bir sezon için bayağı uzun bir süre beklemek gerekir. Serinin popülaritesinin etkisiyle ikinci sezonu hemen çıkarmak anime dünyasında aslında sıklıkla gördüğümüz bir şey, ancak manga materyalindeki eksiklik durumunu düşünce Madhouse şirketinin ikinci sezon için daha geç bir tarih düşünmesi biraz daha muhtemel gibi duruyor.

one punch man 2. sezon gelecek mi one punch man 2. sezon izle

Yusuke Murata’nın “Çok sıkı çalışacağım ki ikinci sezonu yapılsın!” tweeti ile ikinci bir sezon olasılığı zaten doğmuş durumda. Bu kadar popüler bir serinin ikinci sezonunun gelmemesi için zaten ortalıkta hiçbir sebep yok ancak asıl soru ise yukarıda belirttiğimiz gibi ne zaman geleceği. Yazıda yaptığım çıkarımlarım sonucunda ben en az bir yıllık bir ara olacağını düşünüyorum. Yani 2016’nın sonbahar sezonundan önce One Punch Man beklemek hayal kırıklığına yol açabilir. Ancak Madhouse bir sürpriz yaparsa orası başka tabii.

Son olarak One Punch Man’den kısaca bahsedelim. Baş karakterimiz Saitama, hayatı inanılmaz derecede normal geçen bir karakterdir. Ancak bu normal görünümlü karakterin ardında bir süper kahraman yatıyordur. Hem de karşılaştığı her rakibi tek yumrukla deviren bir süper kahraman. Bir yandan normal hayatını devam ettirmeye çalışan Saitama diğer yandan da sivil halkı canavarlardan korumak zorundadır.

one punch man 2. sezon gelecek mi one punch man 2. sezon izle

Shounen türüne yepyeni bir bakış getiren One Punch Man’i izlemediyseniz hemen izlemeye başlayınız. Bu sıradışı animeyi ve Saitama-sensei’yi eminim siz de çok seveceksiniz.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?