One Piece Ne Zaman Bitecek?

One Piece Ne Zaman Bitecek? Eiichiro Oda Konuştu

“One Piece ne zaman bitecek?” Seriyi takip eden pek çok kişinin sorduğu soru bu şüphesiz. One Piece’in mangakası Eiichiro Oda, ChinaTimes’a verdiği röportajda bu sorunun cevabı dahil, serinin adının neden One Piece olduğu, serinin sonuna göndermede bulunup bulunmadığı gibi konular hakkında konuştu.

one piece ne zaman bitecek

Eiichiro Oda’nın ChinaTimes için yaptığı çizim (Nedense kim çizim istese hep bunu yapıyor mangaka.)

ChinaTimes, One Piece’in aslında “Won Peace” kelimesine bir gönderme olup olmadığını, serinin sonunda Monkey D. Luffy’nin One Piece adlı hazine olarak dünya barışını mı bulacağını sorduğunda, Eiichiro Oda gülümsedi ve “Elbette serinin sonuyla adı bağlantılı ama bunun detayını veremem o zaman hiçbir anlamı kalmaz” dedi.

Eiichiro Oda, en çok merak edilen konulardan “One Piece ne zaman bitecek?” sorusuna cevap verirken ise 17 yıl sonra bile hikâyeye yeni karakterler kattıkça daha çok ilham aldığını, daha fazla yeni karakterleri seriye katacağını ve bu şekilde 10 yıl daha devam edebileceğini düşündüğünü söyledi.

one piece ne zaman bitecek

Eiichiro Oda’nın çalışma masasının görüntüsü

Şeytan Meyvesi fikrini ortaya çıkartırken ünlü seri Doraemon’dan esinlendiğini söylemesi, aynı zamanda Gomu Gomu no Mi’nin kendisi gibi yerinden kalkmaya üşenen tembel insanlar için birebir olduğunu söylemesi de mangakanın ilginç demeçlerindendi.

Mangakanın tahminine göre olan bu 10 yıllık süre zarfı elbette manga için. Anime tarafında ise 3DY2 özel bölümünün dışında da One Piece animesinin 15. yıl kutlamaları için hazırlıklar sürüyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?