One Piece 834 İncelemesi

One Piece 834. Bölüm İncelemesi

One Piece’in 833’ü bölümü gerçekten iyiydi. Durağanlığı üstünden atmayı başarmış ve insanı heyecanlandıran bir bölümle karşımıza gelmişdi Oda-sensei. Şimdi de 834. bölümü ele alalım ve bu sayıda bizlere neler anlatılmış inceleyelim. Geçen bölümü kısaca hatırlarsak, Vinsmoke Aile’sinin geçmişine gitmiş ve Sanji’yle babası arasındaki dövüşe tanıklık etmiştik. Bol göndermeli, bol aksiyonlu bir bölüm olmuştu 833.

Bu bölümle ilgili genel bir yorum yaparsam diyebileceğim en net şey bilgilendirici olurdu. Bir çok karakterle ilgili bilgi aldığımız bir bölüm oldu.

One Piece 834 ile ilk olarak Sanji’nin son durumuna bakıyoruz. Bileklerindeki patlayıcılarla kapana kısılmış gözüküyor. Ancak Sanji’ye geçen bölüm yeterince odaklanmıştık. Şimdi de diğer karakterlere bakıyoruz.

One Piece 834

Pedro ve Brook görevlerini devam ettirirken Big Mom’ın halkı Jinbe’yle ilgili haberleri okuyor. Görünen o ki (ya da anlatılan demek lazım) Big Mom’dan çıkmak isteyen Jinbe korkmuş, kaçmış vs vs. Brook’un da açık bir şekilde belirttiği gibi bu bizim bildiğimiz Jinbe değil. Bu konuyu açık bırakıyorum ve Jinbe’yle Big Mom arasında olanların aslında çok daha ciddi ve detaylı olduğunu düşünüyorum.

Brook ve Pedro’yla hikayeye devam ederken ilk olarak Pudding’i görüyoruz. Daha önce Luffy ile buluşacağına söz veren Pudding, görünen o ki buluşmaya gitmemiş belki de gidememiş. Surat ifadesinden sıkıntısı anlaşılan tatlı Pudding sanki kısılı kalmış gibi gözüküyor. Hemen ardından da karşımıza Baron Tamago geliyor. Ona sunulan raporu okuyunca çok net bilgiler ediniyoruz. Görünen o ki Big Mom, Luffy ve arkadaşlarının tüm yaptıklarından haberdar. En küçük detaya kadar bilgiye sahip. Belki de Pudding bu yüzden gidemedi.

Dikkatimi çeken konu ise burada Pedro’nun Big Mom topraklarında anlattığından çok daha fazla bir geçmişe sahip olması oldu. Baron Tamago kesinlikle Pedro’yu tanıyor gibi gözüküyor. Pedro’nun geçmişiyle ilgili birkaç bölüm okuyacağız gibi bir his var içimde. Aynı zamanda Big Mom adasında Pedro’nun olayları çözüme kavuşturacağını düşünüyorum.

Hemen ardından ise Bege’nin ailesini görüyoruz. Bege’nin yeni doğmuş çocuğuna hala gülüyorum ya. O bıyıklar nedir öyle. Muazzam olmuş ağzındaki sigarayla birlikte. Ama odaklanmamız gereken nokta Pekoms ve Bege olmalı. Pekoms’u ölüme mahkum eden Bege’yi ve bu panelleri iyi incelememiz lazım. Özellikle Pekoms’un son sözleri dikkate değer. Bege’nin ihanet ettiğini düşünmeye başladım ister istemez. Pekoms’tan ise emin değilim. Denize düşmesinden dolayı sorun yaşayacağı ortada. Şeytan meyvesi kullanıcılarının zayıf noktasının deniz olduğunu biliyoruz. Yeteneklerini kullanarak Bege’nin silahının etkisini azaltsa bile, denizde olması onu savunmasız kılacaktır. Dışarıdan bir etki olmadığı sürece Pekoms’un ölmesi muhtemel.

Uzun bir aradan sonra yeniden gördüğümüz Caesar ise Big Mom ile pazarlık yapıyor. Bugüne kadar ona verilen parayı harcadığını nasıl harcadığını görmek güldürdü. Caesar’ın da yeniden hikayeye dahil olduğunu ve unutulmadığını görmek güzel. Aynı zamanda eski çalışmalarını yeniden yapmak için ve bu sefer başarılı olmak için 2 haftası olduğunu da öğrendik. Bu 2 haftalık süreçte bir çok olayın çözümleneceğini düşünüyorum.

One Piece 834

Son olarak da Luffy ve arkadaşlarını gördük. “Tavşanlar gibi çoğalan” ekibimizde tek ayakta kalan Luffy gibi gözüküyor. Dikkat çeken bir nokta ise çoğalan bu üyelerin çeşitli hayvanlar gibi hareket etmesi oldu. Kimisi kedi kimisi köpek gibi hareket ediyor. Yine daha önceki teorimi tekrar hatırlıyorum ve sadece bir değil en az 2 adet şeytan meyvesi kullanıcısına karşı oldukların inanıyorum. Aynı zamanda ister istemez Luffy ve arkadaşlarının ada macerasının gereksiz uzadığını düşünmeye başladım. Bölümler geçiyor ancak ufak bilgi kırıntılarından başka bir şey öğrenemiyoruz bu konuda. Bunu ister istemez bir eksi olarak görüyorum.

Genel olarak One Piece 834, bir önceki bölümle aynı tarzda olmasa da başarılı denebilecek bir şekilde karşımıza geldi. Birkaç bölümdür unuttuğumuz karakterle ilgili güncellemelerin yanında “Kim kime ihanet edecek?” “Kim kimi destekleyecek?” “Kim kimin yanında?” gibi bir çok soruyu ortaya çıkardı. Bu açıdan da başarılı bir hazırlık süreci olduğunu düşünüyorum bu bölümün. Aynı şekilde gerekli bilgileri de okuyucuya verdi.

Benim bu noktada şahsi görüşüm; Capone Bege Big Mom’a ihanet edecek. Brook ve Pedro çok büyük ihtimalle sorun yaşayacak. Onların kurtarıcısı olarak da Caesar’ı işaret ediyorum. Aynı zamanda Jinbe’nin de hikayeye dahil olacağını belki bir şekilde yaralı olsa da yardımcı olacağını düşünüyorum.

Bu açıdan bakınca One Piece 834. bölümün tatminkar olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Önümüzdeki bölümler için bol bol soru işareti üreten ve eksik noktalarda bizleri bilgilendiren bir bölüm oldu.

Hızlıca Paylaş!