One Piece 830 İncelemesi

One Piece 830. Bölüm İncelemesi (Manga)

Geçtiğimiz bölümde günü kurtaran Jinbe, aynı zamanda Big Mom’a onunla konuşması gereken önemli bir konu olduğunu söylemişti. Big Mom da tehditkar bir tavırla ayrılmıyorsun sen umarım demişti.

One Piece 830 ile Jinbe’nin neler düşündüğüne detaylı bir şekilde bakarak hikayeye başlıyoruz. Basit bir ifadeyle Jinbe, kendi ekibine kaptanlığı bırakmak istediğini ve Luffy ile birlikte devam etmek istediğini söylüyor. Bunu da Luffy’nin dünyayı değiştirecek insan olduğuna inandığı için yaptığını belirtiyor. Aynı zamanda Sun Pirates ve Big Mom arasındaki bağı da öğreniyoruz. Sun Pirates’in ikinci kaptanı Aladin, Big Mom’ın 29. kızıyla evli. Big Mom’ın nasıl böyle bir kız doğurduğu ise en düz ifadeyle: ilginç.  Çılgınca bir düşünceyle Jinbe’nin Big Mom’ın kızlarından birinin (belki de Praline’in) babası olabileceğini düşündüm. Rahatsız edici bir düşünce oldu.

Jinbe, ayrılmak istediğini açıkça dile getiriyor!

Ayrılmak istediğini resmi olarak dile getiren Jinbe’nin karşılık olarak gördüğü tepki pek de beklediğimiz gibi olmadı sanırım. Big Mom, Jinbe’nin gitmesine izin veriyor ancak, karşılık talep ediyor. Bunu da kendi tarzında yapıyor! Ortaya çıkardığı ruletle Jinbe gidebilecek ama karşılığında ne verecek?

One Piece 830

Kafa olacağını açıkçası hiç sanmıyorum. Luffy’ye katılacağına neredeyse kesin gözüyle baktığım için o seçeneği eliyorum. Big Mom’ın resminin olduğu kısmın da, yaşam enerjisinin (yaşayacağı yılların) alınması olarak düşünüyorum ve bunu da eliyorum. Jinbe’nin kol ya da bacak kaybetmesi durumda bile gücünün zirvesinde olması gerekeceğini düşünüyorum, hikayenin de gidişatına bakarak. Kol ya da daha büyük bir olasılıkla bacağını kaybedebilir Jinbe. Bekleyip göreceğiz.

Pedo’dan Açıklamalar

Tekrar Luffy ve Straw Hat korsanlarına döndüğümüzde ise sorunsuzca (yani mümkün olduğu kadar sorunsuzca) ilerlediklerini görüyoruz. Bu konuda en çok yardım eden de Pedro oluyor. Bölgeyle ilgili detaylı bilgiye sahip olan Pedro, sonunda geçmişini açıklamaya başlıyor.

One Piece 830

Pedro’nun Pekmos ile birlikte  Poneglyphs araştırması için yola çıktıklarını öğreniyoruz. Ancak, bu yolculuk Big Mom’ın topraklarında yani Totland’de sona erdiğini de öğrendik. Totland’de saldırıya uğrayan Pedro ve Pekoms yeniliyor ve bu maceralarından vaz geçmek zorunda kalıyorlar. Bu durumun sonunda da, anladığımız kadarıyla Pedro Mink topraklarına geri dönerken, Pekoms da Big Mom’ın ekibine katılıyor.

Tüm bu hikayenin sonunda, Poneglpyh arayışında olan Pedro ve Pekoms’un 26 yıl önce yol poneglyph’ni Gol D. Roger‘a gösterdiklerini ve Roger’ın Raftel’e ulaşmayı başardığını ve böylelikle Pirate King (Korsanlar Kralı) olduğunu da öğreniyoruz. Aynı zamanda bu poneglyph’in Luffy’ye de gerektiğini biliyoruz. Eğer başarılı olabilirse Pedro, Big Mom’dan yol poneglyph’ini çalmayı deneyecek!

Tüm bu konuşmalar sırasında Pedro açık bir şekilde Kaido’yu alt ettikten sonra Luffy’nin Raftel’e gitmesi gerektiğini söylüyor. Big Mom cephesinde zaten işlerin karışacağı belliyken, Luffy art arda iki Yonko’yu alt edebilecek mi? Shanks’ın da bir noktada devreye gireceğine inanıyorum. Aynı zamanda, Marco da yeri geldiğinde hikayeye dahil olacaktır diye düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz.

One Piece 830 ile Big Mom’ın kalesine ulaşıyoruz

One Piece 830

Sonunda Whole Cake Adası’na varan ekibimiz, Sanji’yi kurtarmadan önceki son aşamaya geliyor. Önümüzdeki dönemde bol aksiyon olacağını söyleyebilirim. Bu bölüme kadar gerekil olan bilgiler Oda-sensei tarafından bize aşama aşama verildi. Bu bölümde de Pedro’nun hikayedeki rolünü öğrendik. Geçen bölümde de Big Mom’ın gücünü görmüştük. Önceki bölümlerde de gerek Germa 66 olsun, gerekse de Pudding olsun önemli kişilerle ilgili önemli bilgileri almıştık. Jinbe ve Pekoms dışında hemen hemen her konuda gerekli bilgileri edindiğimize göre, artık aksiyona geçeceğiz gibi gözüküyor.

One Piece’in önümüzdeki birkaç bölümünün hareketli olacağını ve olayların karmaşıklaşacağına eminim. Oda-sensei başarılı bir hazırlık evresinden geçirdi okuyucularını. One Piece 831’i sabırsızlıkla beklemekteyiz.

Hızlıca Paylaş!