One Piece 828 İnceleme

One Piece 828. Bölüm İncelemesi

Geçtiğimiz bölümü hatırladığımızda, Luffy ve ekibi Big Mom’ın toprakları Totland’e gelmişti. Hemen de Sanji’nin gelini Pudding ile karşılaşmıştı.

One Piece 828 ile hikayeye hızlı bir giriş yapıyoruz ve Straw Hat ekibiyle Leydi Pudding arasında tam anlamıyla kartlar açık oynanıyor. Pudding karşısındaki insanların Sanji’nin arkadaşları olduğunu öğrenirken, Luffy ve diğerleri de Pudding’in Sanji’nin evleneceği o “Pudding” olduğunu öğrendiler. Ardından da Leydi Pudding tüm hikayeyi öğrendi. Artık o da biliyor Luffy ve diğerlerinin Sanji’yi kurtarmaya geldiğini.

One Piece 828

Burada üzerinde durmamız ve Big Mom’ın motivasyonu olan nokta Pudding’in açıklamaları olarak karşımıza geliyor. Pudding ilk açıklamasında Big Mom’ın kararlarının tamamen güçlenmeye yönelik olduğunu belirtiyor. Yapılan evliliklerin de doğal olarak bu doğrultuda oluyor. Aynı zamanda Big Mom’un neden bu ismi aldığını da bir açıdan öğreniyoruz. Big Mom’ın 39 kızı ve 46 oğlu var! Yani toplam 85 kardeşler. (Yuh diyorum.) Diğer öğrendiğimiz bir nokta ise, Big Mom’ın korsan ekibi tamamen kendi çocuklarından ve akrabalarından oluşuyor! Gerçekten de hepsinin annesi!

One Piece 828

One Piece’in bu bölümünde diğer bir üzerinde durulması gereken nokta ise Pudding’in davranışları olmalı. Her ne kadar ayarlanmış bir evlilik de olsa, işler Pudding açısından farklı gibi gözüküyor. Pudding, Sanji’ye aşık olmuş! Tüm bu iyi olayların yanında Pedro çok mantıklı konuşuyor. Pudding’in tüm iyi niyetine (görünenlere göre) ve sevgisine rağmen sonuçta Big Mom’ın kızı. Her an tüm bunları anlatabilir. Big Mom olmasa bile, yanlış zamanda yanlış kişiye konuşabilir. Bizimkilerin de fazla iyi niyetli davranması ileride sorun olarak geri dönecektir diye düşünüyorum. Bunu unutmayalım, ileride lazım olacak gibi.

Hemen ardından Pudding, Sanji’nin de evlenmek istemediğini ve arkadaşlarına geri dönmek istediğini söylediğini bizlere aktarıyor. Burada yine Pudding müthiş iyi bir karakter gösteriyor. Hemen ardından da ekibimize harita çizerek Totland’de ilerlemelerini ve düğüne sorunsuzca gitmeleri için olanak sağlıyor. Burada da yine ufak bir parantez açmak istiyorum. Sanji’yi geri alma olayları sırasında Pudding’in ekibimizin yeni üyesi olabileceğini düşünüyorum. Düğün zamanı gelince göreceğiz!

Bölümümüz sonra ererken gemiye geri dönen Straw Hat ekibi, Pekoms’un gitmiş olduğunu fark ediyorlar. Aynı zamanda, gemide bir de “Geriye dönün” yazan bir not buluyorlar. Bunun Pekoms tarafından yazılıp yazılmadığı açıklanmasa da, Pekoms ve/veya Pekoms’un birlikte gittiği kişilerin yazmış olduğuna inanıyorum. Bir önceki bölümün incelemesinde Pekoms’un durumunun dikkate değer olduğundan zaten bahsetmiştim. Yine bu doğrultuda düşünemeye devam edersek, Pekoms Mink Kabilesi’ne değil Big Mom’a sağdık. Her ne kadar Pudding yardım etmeye çalışsa da, Pekoms tarafından sorun yaşanacağı da ortada.

Straw Hat ile ilgili kısmı bitirdikten sonra Sanji’nin ağabeyini görüyoruz. Broccoli Adası’ndaki savaşı sona erdiren Germa 66 üyesi, düğüne gittiğini de net bir şekilde ifade ediyor. Aynı zamanda Germa’nın 4 saatte 2 yıldan fazla süren bir savaşı sona erdirdiğini de öğreniyoruz. Bu noktada ister istemez Germa ve Big Mom’ın birleşmesinin korkunçluğunu düşündüm. Zaten daha da önce belirttiğimiz gibi güç dengeleri değişmiş durumda. Peki Big Mom ve Germa birleşirse ne olur? Yonko/Marines/Shichibukai’nin ağır bastığı güç dengesi zaten sarsılmış durumda. Worst Generation ve World Government da daha aktif bir şekilde olaylara dahil oluyor.

Bu iki gücün birleşmesi gerçekten korkutucu.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?