One Piece 815 İncelemesi

One Piece 815. Bölüm İncelemesi

Uzunca bir süredir Sanji’ye neler oldu, neler olacak dedik. Daha sonrasında Vinsmoke kimdir, nasıl bir ailedir, ne yaparlar dedik. Vinsmoke ailesinin suikastçi/katil bir aile olduğunu ve yer altı dünyasında saygın bir yeri olduğunu öğrendik. Ancak, hala tam olarak tatmin olmadık bu açıklamalarla. Hep bir noktası eksik, bir noktası açık kaldı.

One Piece 815’e başlarken Sanji’nin geçmişiyle ilgili bir bilgi kırıntısına daha ulaşacağımızı düşünüyordum ve yanılmadım. Geçtiğimiz bölümde Pekomamushi’nin (artık Pekoms yok) yanına giden Luffy ve Nami’yi bir an hatırlayalım. Tam o noktadan başlıyor yeni bölümümüz. Pekoms’un açıklamalarını dinledikten sonra Vinsmoke ailesinin Germa 66’nın ya da diğer adıyla Warmonger’ın başı olduğunu öğreniyoruz. Bugüne kadar ilk defa duyduk bu isimleri.

Pekoms’un açıklamasına karşın Nami’nin tepkisine dikkat çekmek istiyorum. Efsanevi ve uydurma bir ordu olduğunu belirten Nami tüm bunların saçmalık olduğunu söyledi. One Piece evreninin hiç görmediğimiz bir kısmına giriş yapıyoruz diye düşünmeden edemedim. Ek bir teori olarak, hatırlarsanız Brook yıllar önce paralı askerlik/korumalık yapmıştı. Germa 66 ve Brook arasında muhtemel bir ilişki olduğuna inanıyorum uzun zaman önce.

Bu bölümde gerçekten güzel anlatılan bir konu vardı: Yonko’nun gücü. Bugüne kadar gerçekten sadece söylenti ve ufak paneller dışında tanık olmayı geçtim, duymamıştık bile Yonko’nun gücünü. Sadece izlenimler vardı. Pekoms birinci elde bize (en azından Big Mom için) bilgi akışını sağladı. Her ne kadar Luffy anlamamakta ısrar etse dei, Big Mom’un çalışma şekli gerçekten insanın tüylerini ürperten cinsten. Ona karşı gelirseniz sevdiğiniz birinin kafasının kutu içinde gelmesi… Gerçekten korkunç ve korkunç olduğu kadar Yonko’nun kolunun ne kadar uzun olduğunu ve neler yapabileceğinin çok net bir kanıtı. Pekoms’un bunları anlatırkenki yüz ifadesi ise durumun ciddiyetini Luffy’nin bile anlamasını sağladı. Pekoms konuşmasını sürdürürken ilginç bir ifadede bulundu. Sanji evlense bile, bu durumun Straw Hat ekibini etkilemeyeceğini bu evliliğin sadece Vinsmoke ailesi ve Charlotte ailesini birbirine bağlamak için yapılan politik bir hamle olduğunu söyledi. Big Mom’nın ekibinin ilginç bir kuralını da söyledi. Big Mom altında çalışabilmek için akrabalık/kan bağının olması gerekiyor! Bu durumun bir sonraki aşaması ise, evlilik tamamlandığında Sanji ve onun aracılığı ile Vinsmoke ailesi otomatik olarak Big Mom ile birlikte çalışabilecek! Tüm bunların yanında, ufak bir yan hikaye de bizleri bekliyor. Yakında, Pekoms ve Bege karşılaşmasına tanık olacağız gibi gözüküyor.

One Piece 815

Pekoms’un iyileştikten sonra geri döneceğini söylemesinden sonra Luffy uzun bir aradan sonra mantıklı (en azından kendine göre) bir hamlede bulundu ve Pekoms ile tek başına gitme kararı aldı. Bu fikrin Sanji’yi kurtarmak için kabul edilebilir olduğunun farkındayım. Özellikle zaten Kaidou bizimkilerin peşlerindeyken ve Luffy daha önce Big Mom’ı tehdit etmişken, tüm ekibin oraya gitmesi açık bir savaş tehditinden başka bir şey değil. Luffy gizlice girebilmenin planlarını yapıyor. Ancak, Luffy’yi de tanıyoruz. Gizliliğin pek mümkün olduğuna inanmıyorum açıkçası. (Carrot fazla tatlı resmen ya.) Luffy’nin kararı almasının ardından geçen bölümde göremediğimiz Zoro karşımıza çıktı. Tüm konuşmaları duyan Zoro, bir kez daha Sanji’yi geride bırakmaları gerektiğini söyledi. Zoro’nun bir şeyler bildiğini düşünmeden edemedim bu noktada.

One Piece 815

Bu bölümün güzel anlarından biri Nekomamushi ve Luffy’nin tanışması oldu. Nekmomamushi’nin Luffy’ye sürtünmesi ise gerçekten harikaydı. Hala gülüyorum ya. Oda-sensei’nin detaycılığına değinmek istiyorum. Her panelde ufak ayrıntılar gözümüze çarpıyor ve hikayeyi çok daha okunabilir ve çok daha keyifli kılıyor. Aynen bu sayfada olduğu gibi. Chopper ve geyik mink üyesinin ufacık diyaloğu bir anda okuyucuyu keyiflendirebiliyor.

One Piece 815

Trafalgar’ın da gelmesiyle ekibin tamamlandığını söyleyebiliriz. Olayların eksik kısımlarını öğrenen Tra-guy mantıklı bir noktaya parmak basıyor ve Kaidou’ya tehdidine geri dönüyoruz. Bu arc çok kanlı olacak. Konuşmanın ardından bir One Piece klasiği olarak parti yapıyoruz!

Bölüm sonuna geldiğimizde uzun süredir haber alamadığımız Kanjuro ve Kinnemon’u görüyoruz. Sonunda adaya çıkmışlar. Mink Kabilesi’nin samuraylara olan tavrı göz önüne alınınca Franky, Brook ve Robin düşünceleri güzel ama uygulamada sorun yaşadıkları ortada. Samuray çiftimizin yanındaki maymunun Mink üyesi olduğu da aşikar. Raizou’yu duyunca aşırı paniklemesi Raizou’yu iyice merak ettiriyor. Sanji evliliğini öğrendikten sonra acaba Raizou’nun kadın mı ve diğer bir Yonko’nun evliliğiyle mi bağlantılı diye de düşünmeden edemedim. (Başka bir teori daha!)i

One Piece 815 bol soru işaretine sebep olan bir bölümle karşımıza gelmiş durumda. Luffy’nin tek başına gitme isteği, Zoro’nun katı tavrı, Kinemon/Kanjuro/Raizou üçgeni, Momo’nun hala ortada olmaması, Germa 66 derken Oda-sensei bize çok az bilgi verip merak ve beklentiyi canlı tutuyor. Sanırım, One Piece tarihinin en uzun arcı olacak bu yeni hikaye.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?