NieR: Automata Animesi Duyuruldu

Aksiyon RPG Oyunu NieR: Automata Anime Oluyor!

nier automata anime izle

2017 yılında, Platinum Games tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından piyasaya sürülen NieR: Automata’nın anime haberi, yapımcı şirket Square Enix tarafından oyunun 5. yıldönümü etkinliğinde kısa bir teaserla duyuruldu. Sevilen aksiyon RPG oyunu NieR: Automata anime oluyor. NieR: Automata anime teaserı:

NieR: Automata anime serisinin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yok ancak konusunun oyundan bağımsız olmayacağı bildirildi.

Peki Konusu Neydi?

Post Apokaliptik bir evrende, uzaylılar, transformerslarla birlikte Dünya’ya saldırmış ve ele geçirmişlerdir. Hayatta kalan insanlar ise, Ay’ın çevresine üs kurup, orada yaşamaya başlamışlardır.

İnsan, eldekinin değerini, kaybedince anlar.” sözünün aktif hale gelmesiyle birlikte ant içip çalışmalara başlayan insanoğlu, yarattıkları insansı androidleri Dünya’ya göndererek “kaybettikleri değeri” geri almayı amaçlamışlardır.

Tamamen savaşmak için yaratılan ve YoRHa Birimi olarak geçen bu Androidlerin herhangi bir “insani” his yaşamaması içinde gözleri siyah bir bantla kapatılmıştır. Tabii işe yaramış mıdır? tabi ki hayır! Sadece daha havalı gözükmüşlerdir. (Uzakdoğu itemleri; bkz göz bandı, bkz minik bilge kişilik)

Automata Serisinin Diğer İçerikleri Nelerdir?

Şu anda dağılmış durumda olan Japon oyun geliştiricisi Cavia (Drakengard, Resident Evil: The Darkside Chronicles), orijinal NieR oyununu 2010 yılında Drakengard serisinin bir spinoffu (yan ürün) olarak geliştirmişti. Square Enix ise oyunun sürümlerini iki farklı konsol için yayınlamıştı.  Xbox için NieR Gestalt 360 ve PlayStation 3 içinse NieR Replicant. NieR, Cavia’nın Temmuz 2010’da AQ Interactive Inc.’e dahil edilmeden önce geliştirdiği son oyundur.

nier automata anime izle

NieR Replicant’ın yeniden düzenlenmiş bir sürümü olan NieR Replicant ver.1.22474487139…, 22 Nisan 2021’de Japonya’da ve 23 Nisan’da Japonya dışında PS4, Xbox One ve PC için Steam üzerinden piyasaya sürülmüştür.

nier automata izle

NieR:Automata’nın yenilenmiş sürümü ise, 23 Şubat 2017’de Japonya’da, ardından Mart 2017’de Kuzey Amerika ve Avrupa’da PS4 için çıkmış ayrıca Square Enix, oyunu Mart 2017’de Steam üzerinden PC’de ve Haziran 2018’de Xbox One’da yayımlamıştır.

Son olarak NieR video oyunu serisindeki ilk akıllı telefon oyunu olan NieR Re[in]carnation, iOS ve Android cihazlar için 18 Şubat 2021’de Japonya’da ve 28 Temmuz’da Batı’da piyasaya sürülmüştür.

Hızlıca Paylaş!