Netflix Yapımı Cowboy Bebop’un Senaristinden Yeni Açıklamalar

Netflix Yapımı Cowboy Bebop’un Senaristinden Diziye ve Karakterlere Dair Açıklamalar

Netflix Dizisi Cowboy Bebop izle

Netflix ile Tomorrow Studios (Marty Adelstein ve ITV Studios ortaklığındaki) ortak yapımı live action dizisinin senaristi Javier Grillo-Marxuach diziye ve karakterlere dair yeni açıklamalarda bulundu. Öncelikle serinin sevimli köpeği Ein’in tıpkı animedeki gibi corgi cinsi bir köpek olacağını söyledi. Grillo-Marxuach ”Eğer Cowboy Bebop dizisi çekiyorsanız bu Cowboy Bebop dizisi çekiyorsunuz demektir.” şeklindeki ifadesiyle dizinin tarzının ve özünün orijinaline sadık kalacağını açıkladı.

Netflix Dizisi Cowboy Bebop izle

Yazar ayrıca Netflix için Faye karakterinin kostüm renklerinin biraz daha soluk olması gibi birkaç küçük değişikliğe gidileceğinin sinyallerini verdi. Yine karakterler sigara içecek fakat bu durum sigarayı özendirmeyecek. Grillo-Marxuach animenin göze çarpan kötülerinden biri de dahil olmak üzere dizi için iki kötü karakter üzerinde çalıştığını belirtti. Yazar dizide karakterlerin hikayelerine genişçe yer verileceğini açıkladı. Bununla beraber yazar animenin kötü karakterlerini gözden geçirdiğini ve onları hikayeye nasıl genişçe dahil edebileceği üzerine düşündüğünü ifade etti. Hatta dizinin ilk bölümünün bir kesitinde kendisinin de yer alacağını çıtlattı.

Netflix Dizisi Cowboy Bebop izle

John Cho – Spike Spiegel, Daniella Pineda – Faye Valentine, Mustafa Shakir – Jet Black, Alex Hassell – Vicious

Grillo-Marxuach ilk sezonun tamamı hazır olana dek hiçbir bölümün yayımlanmayacağını zira sezonun bir bütün olarak birlikte izlenmesi gerektiğini söyledi. Yazar yine belli bir bölüm sayısından sonra diziye son vermek gibi bir planlarının olmadığını açıkladı.

Dizinin yapımcılarından ve senaristlerinden Jeff Pinkner ise nisan ayında dizi ekibinin ikinci bir sezon planladıklarını söylemiş ancak herhangi bir resmi duyuru yapılmamıştı.

Tüm bu açıklamalara rağmen dizinin çekimleri askıya alınmış durumda. Zira dizide Spike karakterini canlandıran aktör John Cho’nun geçtiğimiz sonbaharda yaralanması sebebiyle çekimlere ara verilmişti. Yeni Zelenda setinde meydana gelen olayda John Cho dizinden yaralanmıştı ve çekimlere 7 ila 9 ay ara verildiği açıklanmıştı. Üstüne bir de korona virüs felaketi başlayınca ilk sezon çekimleri tamamen durduruldu diyebiliriz.

Öte yandan John Cho ocak ayında Cowboy Bebop için kısa bir röportaj gerçekleştirmiş, diziye ve animeye dair düşüncelerini paylaşmıştı.

Pek çok hayran dizi için heyecanlı değil. Çoğu izleyici karakterleri canlandıracak oyuncular olsun, Death Note faciası olsun Netflix’in bu yapımın üstünden kalkamayacağı görüşünde. Eh hayranların ahı mı tuttu bilinmez fakat dizi uzun bir süre izleyici ile buluşamayacak gibi görünüyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?