Net-juu no Susume

Sıcak Sıcak

Net-juu no Susume

Net-juu no Susume izle

Tür: Oyun, Komedi

Yayımlanma Tarihi: 06.10.2017

Bölüm Sayısı: 10

Yönetmen: Yaginuma Kazuyoshi

Senaryo: Fudeyasu Kazuyuki

Orijinal Eser: Kokuyo Rin

Firma/Stüdyo: Signal. MD

Başlıca Seiyuular: Morioka Moriko (Noto Mamiko), Sakurai Yuuta (Sakurai Takahiro)

Açılış: Saturday Night Question – Megumi Nakajima

Kapanış: Hikari, Hikari – Yuuka Aisaka

SAO çılgınlığından sonra senede 2-3 adet çıkan MMO temalı animelerden bir diğeri Net-juu no Susume. Tabii ki bu serinin SAO kadar dramatik bir arka planı yok; daha çok komedi odaklı ve keyifli seyir sunan bir anime.

Net-juu no Susume

Animenin konusu 30 yaşında işinden ayrılan ve kendini NEET olmaya adayan bir kadının hikayesidir. Çalışma hayatının vermiş olduğu alışkanlık ile sabah erkenden kalkan Moriko, yapacak daha iyi bir şeyi olmadığından kendini yeni çevrimiçi oyun arayışında bulur. Karakterler tasarımlarını beğendiği bir oyunda yakışıklı ve popüleritesi yüksek tipte ‘Hayashi’ isimli bir erkek karakter açar fakat işler pekte düşündüğü gibi gitmez. Level 1 olmanın verdiği acemilik ve zorlukla başa çıkmaya çalışırken imdadına Lily isimli yüksek level ve sevimli bir kadın karakter yetişir. Lily, Hayashi’ye oyuna alışması için yardımcı olurken zaman geçer ve ikili çok yakın arkadaş olurlar. Lily’de Hayashi gibi oyunda zıt karakter açan 30’lu yaşlarda bir erkek kullanıcıdır. Birbirinin cinsiyetinden bir haber olan ikili her gün oyunda buluşarak görevleri tamamlarken bu ikiliye klan arkadaşları da katılır, böylece Hayashi ve Lily’nin macera ve eğlence dolu oyun hayatları başlar.

Net-juu no Susume izle

Net-juu no Susume son zamanlarda izlediğim en tatlı oyun temalı anime olabilecek kapasitede görünüyor. Karakterlerinin yaş ortalamasının yüksekliği ve oyunda ters cinsiyetli karakter açmaları Net-juu no Susume’yi benzerlerinden farklı kılan özellikleri olmuş. Oyun dünyasında ters cinsiyetli karakter açmak sıklıkla karşılaşılan bir durum olmasına rağmen bunu bir animede izlemek ayrı bir keyif verdi. MMO oyunların kurallarından olan kişisel bilgilerini yakın arkadaşlarından bile gizlemek kuralına uyarak Hayashi ve Lily karakterleri oyunda kendilerine çok tatlı bir dünya yaratmışlar. İlk bölüm itibari ile karakterlerin sosyal hayatlarına pek değinmemelerini sonraki bölümlerde malzeme olarak kullanacaklarını düşünüyorum. Bölüm içinde Hayashi ve Lily’nin bir klan üyesi olmalarına değinilmesiyle ve birbirleri hakkındaki gerçeği oyunda değil de bir çevrimdışı buluşmada öğrenmelerine ait sinyallerle hikaye romantizme doğru yönelecek gibi görünüyor.

Net-juu no Susume izle

1 lvl karakterin boss ile imtihanı… Amen!

Net-juu no Susume izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?