Natsume Yuujinchou Roku

Sıcak Sıcak

 Natsume Yuujinchou Roku

Natsume Yuujinchou Roku izle

İsim: Natsume Yuujinchou Roku, 夏目友人帳 陸
Tür: Slice of life, Drama, Fantazi, Shoujo, Doğaüstü Güçler
Yayımlanma Tarihi: 12.04.2017
Bölüm Sayısı: 11
Kaynak: Manga
Mangaka: Midorikawa Yuki
Yönetmen: Deai Kotomi
Firma/Stüdyo: Shuka
Başlıca Seiyuular: Kamiya Hiroshi (Natsume), Inoue Kazuhiko (Nyanko-sensei)
Açılış: Floria (フローリア)” by Tomohisa Sako
Kapanış: Kimi no Uta (きみのうた)” by Rei Yasuda

Natsume Yuujinchou, sonunda yeni bir sezonla karşımızda. Öncelikle, yazıda Natsume Yuujinchou’yu hiç izlemeyenler için spoiler olabilecek bigiler geçebilir, sonuçta bu altıncı sezon ve geçen sezonlardan bazı bilgileri yazıda görebilirsiniz. Minimumda tutmaya çalıştım :) (Bölümle alakalı spoiler vermeyeceğim.)

Natsume Yuujinchou; seiyuuları olsun yönetmeni olsun artık oturmuş bir seri. Son iki sezondur anime Shuka Stüdyo tarafından yapılıyor. Bu sezon, yine açılış ve kapanış şarkıları birer tatlılık abidesi. Özellikle, kapanış şarkısının klibi olarak seçilen görüntüler çoğunlukla Natsume ve Nyanko-sensei’den oluşsa da hayranlarını, ilk izleyişlerinde gözyaşları içinde bırakabilir.

 

Natsume Yuujinchou Roku izle

Beşinci sezonun bitişiyle, altıncı sezonun gelişi arasında fazla bir zaman farkı yoktu. Bunu animenin altıncı sezonunda; insan ilişkilerinin biraz daha ilerlemesi( Tanuma ve Taki’nin arkadaşlığı gibi) ve beşinci sezonda gösterilen bazı sahnelerin, altıncı sezonun ilk bölümünde gösterilmesinden de anlayabiliyoruz. Tanuma ile Taki’nin, Natsume etrafında başlayan arkadaşlıklarını bu bölüm bize direk Natsume’den bağımsız göstermişler ki bu da animeye daha gerçekçi bir boyut kazandırmış. Diğer türlü sadece Natsume’nin etrafında olanları izliyor gibiydik. İzlediğimiz insanlar gerçekler ve ekranın ötesinde devam eden bir hayatları varmış gibi hissettirmeyi başarmışlar bu bölümle :)

Bu bölüm; Natsume ve Nyanko-sensei’in koşuşturmalarıyla başlıyor. Her zamanki gibi Nyanko-sensei oburluk yapmış ve bu hatayı düzeltmeye çalışıyorlar. İnsanın bu ilk sahneden yüzüne bir gülümseme yayılıyor. Çizim konusundaki kaliteleri aynen devam etmiş; renklerin pastel kullanımı, shoujo etiketine sahip bu anime için gerçekten yerinde bir seçim. Çizimleri bile insanın içine bir huzur kondurabiliyor.

 

Natsume Yuujinchou Roku izle

 

Yolda, “Gün Yiyen” denen bir youkai ile karşılaştıklarında başlarına gelmeyen kalmıyor. Kötü niyetli olmayan bu youkai için bir iyilik yapan Natsume için teşekkürünü eden youkai ortalığı birazcık karıştırıyor, ancak bu karışıklık bizlerin hoşuna gidecek türden. Kaç sezondur Natsume’nin genç yaşını ve arkadaşlarıyla yaşadıklarını izleyen bizler için bu bölüm geçmiş hayatına dair bildiklerimizi pekiştirmemizi sağlıyor. Ayrıca, kendi ve geçmişi hakkında konuşmaktan kaçınan Natsume’nin hayatını; düşüncelerini, korku ve üzüntülerini arkadaşları bu bölüm ile ilk defa görüyorlar. Bu sahneler eminim hepimizin gözlerinden birkaç damla yaşın süzülmesine neden olacaktır. Aslında, normal bir konuşma ve sahneler geçerken; bildiklerimizden ötürü Natsume için duyacağımız üzüntü ve onun acısını içimizde hissetmemiz istemesek de gerçekleşiyor. Bu duyguları, izleyicilere oldukça basit diyaloglarla çok gerçek bir şekilde aktarmışlar.

 

Natsume Yuujinchou Roku izle      Natsume Yuujinchou Roku izle

 

Bölümde; Nyanko- Sensei’in, Natsume “olduğu gibi var olmasa” bile onun için yaptığı iyilik, bize aralarındaki bağın ne kadar güçlü olduğunu bir kere daha hatırlatıyor. Tanuma ve Taki’nin bu bölüm, Natsume için uğraşlarından da bahsetmeden olmaz tabi ki. Arkadaşları için üzülen ikili, ellerinden geleni arkalarına koymuyorlar ve onun neşesini yerine getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bölümün sonu, her zamanki gibi huzur dolu bitti ama keşke devam etseydi dedim içimden, o kadar özlemişim ki o buruk huzuru.

 

Natsume Yuujinchou Roku izle

 

Daha fazla anlatabilmek, hatta her bir sahneyi buraya yazıp yorumlamayı çok isterdim. Şuana kadar izlediğim en tatlı, sevgi dolu ve bunu ekranın ötesine taşıyabilen, huzurlu, tabi hafif dramı olan ve insanın içini burktuğu an gülümseten anime bu. İzlemeyenlere mutlaka ilk bölümden başlayıp bitirmelerini tavsiye ediyorum. Her sezon (bu sezon dahil) o kadar güzel açılış ve kapanışları oldu ki hiç birini kaçırmadan izledim. Biraz da Natsume aşkı var tabi serde, naparsınız..
https://www.youtube.com/watch?v=O4f_Ul6PDkg

blank

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?