Natsume Yuujinchou Anime İzleme Sırası

Natsume Yuujinchou Hangi Sırayla İzlenmeli?

Natsume Yuujinchou izleme Sırası

Bugün bu soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak bir serinin izleme sırasını paylaşıp konusuna değineceğim. Umarım beğenir ve izleme listenize alırsınız. Hazırsanız başlayalım!

Konusu: Natsume ebeveynleri öldüğü için akrabalarıyla yaşayan bir çocuktur. Akranlarının aksine Natsume’nin hiç de sakin bir hayatı yoktur. Çünkü kendisi çevredeki  ayakashileri ve youkaileri görmektedir. Çocukluğundan itibaren çevrede gördüğü varlıkları insanlara anlatmakta ve inandıramamaktadır. Bundan dolayı Natsume her defasında kalabalıklar içinde yalnız kalmıştır. Natsume neden “normal” olmadığını sorgulayıp duradursun bir gün bu özelliğini büyükannesinden miras kaldığını öğrenir. Yanında bir de Arkadaşlığın Kitabı ile birlikte… Üstelik tüm bu ruhlar Arkadaşlığın Kitabı’nın peşindedir! Natsume de peşindeki ruhlardan kurtulmak için kolları sıvar büyükannesinin onlardan aldığı özgürlüğü onlara geri vermeye başlar.

Natsume’nin günlük hayatını, çocukluğunda kimseyi gördüğü ruhlara inandıramadığı için yaşadığı çaresizliğini ve yalnızlığını gördüğümüz sahnelerin yanında artık Natsume’nin büyükannesi Reiko’nun da hayatından kesitler görmeye başlıyoruz. Bunların dışında zamanında televizyonda Cnbc-e izlemiş şanslı kişilerden biri olarak bu sahneleri izlediğimde aklıma direkt Ghost Whisperer ve Cold Case dizisi geldi. Beni bu animeye bağlayan da bu tanıdık his oldu.

Ruhlar özgürlüğüne kavuştuğunda hayatlarının Reiko ile nasıl kesiştiğini öğrenmiş oluyoruz. Fark ediyoruz ki kalabalıklar içinde yalnız olan sadece Natsume değilmiş bu hissi yaşayan başkaları da varmış. Ruhlar gibi. Son olarak Natsume ruhların yalnızlıklarına dokundukça kendi yalnızlığı bitmeye, görünür olmaya başlıyor. İçimizi ısıtan da bu oluyor…

Natsume Yuujinchou izleme Sırası

 İzleme Sırası

1) Natsume Yuujinchou (2008)

2) Zoku Natsume Yuujinchou (2009) 

3) Natsume Yuujinchou San (2011)

4) Natsume Yuujinchou Shi (2012)

5) Natsume Yuujinchou Go (2016)

6) Natsume Yuujinchou Roku (2017)

Sezonlardan Bağımsız İzleyebileceğiniz yan hikayeler

Natsume Yuujinchou: Itsuka Yuki no Hi ni (2014)

Natsume Yuujinchou Roku Specials (2017)

Natsume Yuujinchou Movie: Utsusemi ni Musubu (2018)

Hızlıca Paylaş!