Naruto’nun Mangakası ve Asistanının Yeni Mangasına İlk Bakış

Naruto’nun Mangakası Masashi Kishimoto ve Asistanının Yeni Mangasına İlk Bakış

Naruto efsanesi bitmiş olsa da serinin mangakası Masashi Kishimoto hala oldukça meşgul. Meşgul diyoruz çünkü Mikie Ikemoto ve Ukyou Kodachi’nin birlikte hazırladığı Boruto mangası için çalışıyor. Daha da önemlisi mangaka eski asistanlarından Akira Ookubo ile Samurai 8: Hachimaruden isimli yeni manga serisi ile meşgul. Hatta yeni seriden bir görsel bile paylaşıldı:

Masashi Kishimoto ve Asistanının Yeni Mangasına İlk Bakış

Kishimoto-sensei Naruto’nun aksine bu yeni seride sadece senaryo üzerine çalışırken hikayenin çizimlerini asistanı Akira Ookubo üstleniyor. Shueisha, aralık ayında düzenlenen Jump Festa ’19 etkinliğinde  manganın bu bahar ayında çıkacağını duyurmuş hatta Naruto’nun seiyuusu Junko Takeuchi okurlara Kishimoto-sensei’den bir mesaj iletmişti. Kishimoto-sensei mesajında “Yepyeni bir seri hazırlayacağım. Malum Japonlarla ilgili her şeye bayılıyorum. Japon kültürü ve dekorasyonundan çok etkileniyorum. Ayrıca bilim-kurguya da hayranım. Bilim-kurgu ortamı ve araçları beni heyecanlandırıyor. Anlayacağınız bu sevdiğim unsurları harmanlayarak yeni bir hikaye hazırlamaya karar verdim. Naruto’dan daha ilgi çekici bir hikaye yapmaya can atıyorum. Sakın kaçırmayın!”

Etkinlikte manga için bir duyuru videosu yayımlanmış ve video oldukça ses getirmişti. Böylece serinin konusu hakkında da az çok tahminde bulunulmuştu. Videoda göze çarpan ilk detay bahsi geçen samuraylar ve cyborg tarzı robotlar oluyor.

“Bir samuray olmak için ölmeye hazır olmalısın.”

Shounen Jump 27 Nisan tarihinde 22. ve 23. sayılarını bir arada ve Samurai 8: Hachimaruden mangasından ön izleme niteliğinde bir nüsha yayımlayacaklarını duyurdu. Ancak dergi manganın ne zaman serileştirileceğine dair kesin bir tarih vermedi.

Bakalım yeni manga okurların özellikle de Naruto hayranlarının beğenisini kazanabilecek mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?