Naruto’nun Finaline Dair Açıklamalar

Naruto finali hakkında Kishimoto’nun sözleri.

Jump Festa 2014’te Naruto serisinin mangakası Masashi Kishimoto ilk olarak serinin devam etme ihtimalini merak edenlere “Manga 2014’te kesin olarak sona erecek.” dedi. Zaten AnimeFantastica olarak takipçilerimizi uzun zamandır bu konuda bilgilendiriyorduk; ancak Masashi Kishimoto’nun kesin ifade kullanması, aksini bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

“Naruto finali” denildiğinde Masashi Kishimoto, serinin nasıl biteceğine az çok karar verdiğini; ancak ne kadar düşünse de Uchiha Madara’yı nasıl yok edeceğini hala çözemediğini, bunun için editöründen yardım isteyeceğini söyledi. Sasuke’nin Hokage olmayı amaçlayacağını serinin başından beri istediğini, bu konuda kararında bir değişiklik olmadığını söyledi. (“Sasuke, Hokage olacak” diye bir ifade kullanmadı.)

Anime serisinden uzak duran Masashi Kishimoto, Naruto Shippuuden ile ilgili olarak bir şey söylemedi. Seneye son bir Naruto anime filmi gelecek. Bu filmin animenin de finali olabileceğine dair söylentiler devam ediyor. Masashi Kishimoto da konuyla pek alakalı değildi. Aslında anime serisinin daha çok TV Tokyo’nun elinde olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Yani manga bitse de doldurma bölümler, flashbackler gibi şeylerle anime serisini uzatabilir ve mangadan bağımsız, filler tarzında bazı Naruto animeleri yapabilir. Ancak Kishimoto için 2015’te Naruto olmayacak.

Hızlıca Paylaş!