NANA Mangası Devam Edecek Mi?

Mangaka Ai Yazawa’dan Mangaya Dair Yeni Açıklamalar

Mangaka Ai Yazawa bu ay Tokyo’da gerçekleştireceği sanat sergisini tanıtmak için Kadokawa Media Factory’nin dergisi Da Vinci ile e-posta üzeri bir röportaj gerçekleştirdi. Mangaka hayranlarına teşekkürlerini iletirken sevilen manga serisi NANA için devam eden ara adına hayranlardan özür diledi:  ”NANA için verdiğim ara oldukça uzadı. Seriye hâlâ devam edemediğim için özür dilerim.” 

NANA Mangası Devam Edecek Mi?

Yazawa-san röportajında ”Bu şartlar altında böyle bir sergi açabilmem ve Da Vinci’de bu şekilde yer alabilmem eserlerimi sevmeye devam eden tüm okuyucular sayesinde mümkün oldu. Hepinize gerçekten minnettarım. Ayrıca, ‘Ai Yazawa kim?’ diye merak edenler için sanat sergisi ilginizi çekerse bu beni çok mutlu eder. Sergi için elimden gelen her şeyi ortaya koydum, umarım siz de beğenirsiniz.” şeklinde duygularını dile getirdi. 20.07.2022-08.08.2022 tarihlerinde gerçekleşecek sergide 300’e yakın elle çizilmiş çalışma ve illüstrasyon yer alacak. 

NANA Mangası Devam Edecek Mi?

Röportaj mangakanın çizimlerine ve hikaye anlatımına dair fikirler içeriyor. Hatta çalışmalarındaki karizmatik kötü çocukların mangakanın zevklerini ne kadar yansıttığı soruldu. Yazawa-san ise “Karizmatik olabilirler ama onlarla çıkmak gibi bir niyetim yok.” şeklinde espri yaptı. 

Ai Yazawa Shueisha’nın Cookie derigisinde 2000 yılında NANA serisine başladı. Ancak açıklanmayan ciddi bir sağlık sorunu sebebi ile 2009 yılında manga serisine ara vermek zorunda kaldı. 2010 yılında hastaneden taburcu olan mangaka seriye ne zaman dönüş yapacağını bilmediğini hatta mangaya devam edip etmeyeceği konusunda bile kararsız olduğunu açıklamıştı.

 

 

 

Hızlıca Paylaş!