Mukai Osamu Doraemon’a Konuk Oluyor

Mukai Osamu’ nun ilk seiyuu deneyimi

Japonya’nın sevilen aktörlerinden Mukai Osamu’ nun Doraemon isimli animede seslendirme yapılacağı duyuruldu. Seslendireceği karakter bir aksiyon yıldızı Mukai Osaru olacak. Osamu’ nun  yer alacağı bölüm ise 1 Mart’ ta yayınlanacak olan ”Saikyou! Korobashiya Z” isimli bölüm olarak belirlendi. Küçüklüğünden beri Doraemon serisini izlediğini belirten aktör “Bu animede yer alacağım aklımın ucundan geçmezdi.  Ayrıca serinin takipçilerinden birisiyim. Doğrusu çok mutlu oldum.” şeklinde konuştu. Bunun seslendirmeye ilişkin ilk rolü olduğunu söyleyen Osamu yine “Oldukça yorucuydu. Çevremdeki insanlardan bu işin zor olduğunu duymama rağmen  bedenimle beraber bu deneyimi yaşamış  oldum. Oyunculukta bedenimi ve yüz ifadelerimi kullanarak kendimi ifade edebiliyorum ama sadece ses ile rol yapmak daha zor.” şeklinde yorumda bulundu. Osamu ayrıca seride favori karakterinin Gian olduğunu ve şimdi bir yetişkin olarak düşündüğünde onun hâlâ şirin bir insan olduğunu söyledi.

Mukai Osaru

 

Serideki karakter Mukai Osaru, aktör Mukai’nin soyundan geldiği farz edilen 22. yüzyılda maymun yılında doğmuş bir aksiyon yıldızı. Bir maymun gibi olağanüstü yetenekleri olması sebebiyle hikâyede kendisine Mukai Osaru ismi verilmiş. Animede Osaru bir dedektif dizisi “Saru Kani Deka” da oyunculuk yaparken Hollywood yapımı “Osaru no Kagoya” isimli bir aksiyon filminde oynaması için teklif bile alır.

Yapılan duyuruya göre  Mukai Osamu  aynı karakteri 9 Mart’ ta yayınlanacak olan “Eiga Doraemon: Nobita no Himitsu Dougu Museum” isimli filmde de seslendirecek. Böylece Fukuyama Masaharu ve  Oguri Shun’ dan sonra Mukai Osamu da Doraemon animesinde yer alan bir diğer isim olacak.

Not: 1973 yılında başlayıp komedi ve günlük hayat üzerine kurulu seri önce 26 bölüm yayınlanmış ardından ara verilmiş ancak 1979 yılında tekrar başlamış (1787 bölüm) ve oldukça sevilen bir seri haline gelmiştir. Anime ile aynı ismi taşıyan karakter Doraemon,  Japonya’ nın  önemli simgelerinden birisidir. Öyle ki 2008 yılında Japonya Dışişleri Bakanlığı’ nca Japonya’ da ilk anime büyükelçisi olarak seçilmiştir. Bu anlamda özel bir yere sahip olan karakter ve anime 2005 yılında (televizyon serisi) 25. yaşını kutlamış ve tarihteki en uzun anime serilerinden biri olmuştur. Bir süre ara verdikten sonra yeni bir ekip ve yeni seslendirme sanatçılarıyla beraber Doraemon (2005) ismi adı altında yeni bir seri ile şu an devam etmektedir.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?