Muhteşem Güzelliği ile Japonya’nın En Ünlü Gece Manzaraları

Japonya’nın En Ünlü Gece Manzaraları

Sky Deck – Tokyo


Bu manzara, Tokyo’yu arattığımızda ilk çıkan görsellerden biridir. Tokyo körfezinin fantastik yanıyla bu noktadan en iyi gece-gündüz şehir manzarası ve havai fişekler izlenebiliyor.

 

Huis Ten Bosch Tema Parkı – Nagasaki


Nagasaki’de kışları düzenlenen bu ışık gösterisi, tema parkın içerisindeki Huis Ten Bosch Sarayından izlenebilmektedir. ‘The Light Art Garden’ isimli ışık gösterisi en geniş kapalı alan gösterilerinden biri olup, bünyesinde 5.5 milyon ampul barındırıyor.

 

Atagoyama Parkı – Miyazaki

blank
Miyazaki Şehri’nin 80km kuzeyinde bulunan iki katlı dairesel rasathanenin yanında bulunan araba parkında, aracınızda oturup bütün gece izleyemeye doyum olmayan manzara.

Iseshima Skyline – Mie

blank
Uzaktan ışık kümeleri halinde görünen bu manzaraya sürücüler tüm otoyol boyunca tanık oluyorlar.

Inasayama – Nagasaki

blank
Inasa dağının zirvesinden (deniz seviyesinden 333m yükseklikte), turistlerin eğlence bölgelerinden biri olan Nagasaki Limanın manzarası.

Yokohama Landmark Tower (Sky Garden) – Kanagawa

blank
Yokohama Körfezinin, Yokohama Landmark Tower’ın 69. katından çekilen bir fotoğrafı. 360 derecelik bir açıya sahip olan katın diğer yanlarından Fuji Dağı ve Tokyo Kulesi görüntülenebilmekte.

Osanbashi Yokohama Uluslararası Yolcu Terminali – Kanagawa

blank

Yokohama Köprüsünden çekilen bu manzarada, Osanbashi Yokohama Uluslararası Yolcu Termilani ve Marine Kulesi görünüyor.

Yashima Shishinoreigan – Kagawa

blank
Bu manzara, Japonya’nın Top 100 listesinde en iyi gün batımı izleme noktalarından birisidir. Shishinoreigan ismi jeolojik yapı açısından aslan şekline benzetildiği için Japonca ‘shishi’ kelimesinden türetilmiştir.

Haigamine – Hiroshima

blank
Deniz seviyesinden 737m yükseklikte olan Haigamine dağının zirvesinden çekilen bir fotoğraf.

Kamafuse Dağı – Aomori

blank
Honshu Adası’nın kuzey ucunda, Aomori Prefektörlüğünde bulunan Kamafuse Dağından bir gece manzarası. Aomori’den komşu ada olan Hokkaido’da görülebiliyor.

Iwayama Park – Iwate

blank
Orijinal ismi Fuchi Park olan Iwayama Park 1970 yılında kurulmuştur. Parka gözlem evi eklendikten sonra halk için yakınlarda panoramik gözlem imkanı sunan dinlenme yeri yapılarak böyle güzel manzaralara imkan tanınmıştır.

*2. sayfada devam ediyor.

Hızlıca Paylaş!
1 / 2