Monogatari Serisinden Yılbaşı Hediyesi

Son Sezonuna Girecek Monogatari Serisinden Yılbaşı Hediyesi

Shaft Stüdyosunun en başarılı işlerinden biri olan Monogatari serisinin final sezonuna girecek olması hayranlarını bir hayli üzmüştü. Final sezonunun giriş kısmı olacak olan Tsukimonogatari’nin ne zaman yayınlanacağı merak konusu iken stüdyodan bu konuyla ilgili açıklama geldi. 31 Aralık 2014 günü yayınlanacak olan Tsukimonogatari 4 bölümden oluşacak ve saat 22:00’da eş zamanlı olarak TV kanallarında ve niconico sitesinde yayınlanacak.

Tsukimonogatari

 

Nisio Ishin’in yazdığı Monogatari kitapları arasında 13. kitap olan Tsukimonogatari aynı zamanda üçüncü ve son sezonun başlangıcı. 2012 yılında satışa sunulan kitapta Yotsugi oyuncağının hikayesi anlatılıyor. İllüstrasyonu Vofan’a ait olan serinin 18 kitabı bulunuyor ve son roman olan Zoku-Owarimonogatari 17 Eylül 2014’de satışa sunuldu. Bu kitapta “Monogatari Serisi: Sıradaki Sezon” ve “Tsugimonogatari” duyuruları olan bir sayfa da mevcut. Monogatari hikayesi bitip bitmeyecek mi hep beraber göreceğiz.

 

Anime serilerini izlemeyi düşünenler için ise sıralama şöyle:

1 – Bakemonogatari
2 – Nisemonogatari
3 – Nekomonogatari: Kuro (Bakemonogatari’den öncesini konu alıyor)
4 – Monogatari Series: Second Season
5 – Hanamonogatari

Ayrıca Shaft’ın bütün olayların başlangıcını anlatacağı Kizumonogatari adıyla duyurduğu bir film var, ancak ne zaman çıkacağı hala belli değil.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?