Mob Psycho 100

Sıcak Sıcak

Mob Psycho 100

Mob Psycho 100 anime izle

İsim: Mob Psycho Hyaku, モブサイコ100

Tür: Aksiyon, Komedi, Fantastik

Yayımlanma Tarihi: 12.07.2016

Kaynak: Web manga

Yönetmen: Tachikawa Yuzuru

Stüdyo:  Bones

Müzik: Kawai Kenji

Açılış: 99 – MOB CHOIR

Kapanış: Refrain Boy (リフレインボーイ) – ALL OFF

Geçen seneye en çok damgasını vuran animelerden biri hiç şüphesiz One Punch Man oldu. Her türlü klişelerden sıkılmaya başlamış şu bünyeye ilaç gibi gelmişti One Punch Man. Daha en başından aşırı güçlü ve bir o kadar da bezmiş bir karakteri başrole koyarak gönüllerimizi fethetti. Ayıla bayıla izledik o 12 bölümü. İşte o animenin çizeri ONE’ın bir diğer web mangası Mob Psycho da animeye uyarlandı. İlk bakışta hemen hemen aynı görünseler de ikisi birbirinden oldukça farklı animeler.

Mob Psycho 100 anime izle

Mob Psycho 100, dev bir savaşla aklımızı aldıktan sonra başından kolpa olduğu anlaşılan Arataka Reigen’le tanışmamızla başlıyor. One Punch Man’deki yaratıkların yerini burada ruhlar almış. İşte bu ruhlarla savaşan kişilere de “psychic” (psişik) adı veriliyor. Arataka’nın kolpalığı da buradan geliyor işte, kendisini psişik olarak tanıtsa da adamın gücü yok. Gücü olmadığı için de işe güce çırağı Kageyama Shigeo’yu nam-ı diğer Mob’u sürüyor. Mob aşırı güçlü bir psişik, tek bir hareketle ruhları temizliyor, düşman ruhların güçlerini önemsemeden kafa göz dalıyor. Ancak aklınıza bir Saitama gelmesin sakın. Mob oldukça kendi halinde, her durumda sakin bir çocuk. Kendisi her ne kadar nazik, yardımsever ve başka insanlar üzerinde psişik güçler kullanmaya karşı bir insan da olsa sosyal açıdan problemli biri. Bu yüzden de pek arkadaşı yok Mob’un. Ancak bu Mob’un hayatına devam etmesi için engel değil tabii ki de.

Mob Psycho 100 izle

Mob Psycho 100, Bones’un web mangaya sadık kalarak uyarladığı bir anime olduğu için ilk başta çizim tarzı sizi pek çekmeyebilir. Aynı firmadan bir FMA: Brotherhood falan izlediğimiz için “Bu ne?” diyebiliyorsunuz ancak bu tarz animeye kendi havasını katmış. Özellikle de abartılı sahneler bazı izleyiciler için bir süre sonra sıkıcı olabilir ancak ben oldukça komik buldum. En yakın örnek olarak FLCL verebilirim belki. Benzer hikayeler ve benzer tarzda olduğu için sürekli Onu One Punch Man ile karşılaştırıyoruz ancak onu One Punch Man’den ayıran en önemli özelliklerden biri bu. Belki de farklı olması için böyle bir yol izlenmiştir, kim bilir?

Mob Psycho 100 anime izle

Kawai Kenji’nin hazırladığı müzikler oldukça harika. Dinleyiciyi hem geren hem de heyecanlandıran tınılarla doldurmuş sahneleri. Mob’u pek tanımadığımız Setsuo Ito seslendirirken, Arataka’yı Takahiro Sakurai (Griffith – Berserk)  seslendirmiş. İkisinin de performanslarının karakterleri oldukça iyi yansıttığını söyleyebilirim. Ayrıca açılış ve kapanış şarkıları da oldukça hoş parçalar…

Mob Psycho 100 anime izle

Mob’un saf tepkileri ve aşırı güçlü oluşu, Arataka’nın kolpalıkları derken bölüm sonu nasıl geliyor anlamadım. Farklı tarzı ve yine farklı müzikleriyle Mob Psycho 100, Yaz 2016 sezonunda farklı bir yerde duruyor bence. Çizim tarzı ve aşırılıkları bazı izleyicileri animeden uzaklaştırabilir ancak sonrası için meraklanacak çok fazla sebebimiz var.

Mob Psycho 100 anime izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?