Miyazaki’nin Yeni Mangası

Ustanın emeklilik sonrası yeni mangası.

NHK’ nın Professional Work Style programında Hayao Miyazaki’ ye yer verildi. Programda büyük ustanın emekliliğini duyurduktan sonra çizmeye başladığı samuray mangası konuşuldu.

miyazaki-manga

Miyazaki’ nin geçtiğimiz eylül ayındaki emeklilik haberine değinildi ve işkolik olan sanatçının bu haberden 2 ay sonra başladığı manga çizimleri konuşuldu. Miyazaki ‘’Sengoku Dönemi’’ (Japonya’daki savaş durumu süreci) hikâyelerini çizmek istediğini söyledi. Bununla birlikte programda Miyazaki’ nin son filmi olan The Wind Rises için yapmış olduğu özenli çalışma süreci yer aldı.

miyazaki-manga

miyazaki-manga

NTV ‘ de yayınlanmakta olan Sekai-ichi Uketai Jugyo adlı programda ise Studyo Ghibli’ nin yapımcısı olan Toshio Suzuki’ ye Miyazaki’ nin emeklilik sonrası planları soruldu. Suzuki, Miyazaki’ nin yeni bir manga serisine başlayacağını ve ustanın sevdiği şeyler hakkında çizmekten hoşlandığını söyledi. Programa konuk olan Masaaki Sakai’ nin, Miyazaki’ nin Sengoku Dönemi hikâyelerini sevip sevmediğini sorması üzerine Suzuki, Miyazaki’ nin şu an çizdiği manganın konusunun bununla ilgili olduğunu ve bu konu hakkında çok konuşursa azar işiteceğini belirterek konunun kapatılmasını rica etti.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?