Mike Oldfield Nuclear Türkçe

Mike Oldfield Nuclear (Metal Gear Solid) Türkçe Altyazılı

Oyun dünyasının en büyük dehalarından Hideo Kojima, aslında film yönetmeni olmanın hayallerini kurarken bir anda oyun sektöründe bulmuştu kendini. Adını, oyun tarihine altın harflerle yazdıran eseri Metal Gear Solid, her yapımıyla birlikte bir sinemadan çok daha fazlasını sundu. Yıllar boyunca serinin pek çok oyunu çıktı ve hep bir sonraki eserini beklemeye başladık üstadın. Kısa bir zaman öncesinde gerçekleşen, oyun dünyasının kalbinin attığı E3 2014’te Hideo Kojima yine hayal kırıklığına uğratmadı ve Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oyun dünyasının birçok otoritesi tarafından fuarın en iyisi seçildi. Herkesin konuştuğu bu videonun başarısında, video için seçilmiş olan, yapımın ruhunu ve felsefesini müthiş bir şekilde aktaran Mike Oldfield Nuclear parçasının rolü çok büyüktü kuşkusuz. Biz de bu parçanın sözleriyle beraber videoyu Türkçe olarak hazırlayarak, video çalışmalarımıza bir yenisini daha kattık. Herkese iyi seyirler. (Aşağıda da Hollywood’un ünlü isimlerinin video ile ilgili düşüncülerini sizlere aktarıyoruz.)

Mike Oldfield Nuclear parçasının bulunduğu bu fragman, Hideo Kojima’nın hayalini kurmuş olduğu Hollywood dünyasını bile kendine hayran bıraktırdı. Bakalım ünlü yönetmen ve yapımcılar Metal Gear Solid V: The Phantom Pain E3 2014 videosu hakkında ne demişler?

———————————————————————————————————————————–
Avi Arad (Spider-Man ve X-Men filmlerinin yapımcısı)

MGS V: The Phantom Pain mükemmel bir sunum olmuş. Bay Kojima’dan beklediğimiz gibi fragmandan sembolizm ve felsefe kokuları yükseliyor. Hikayeyi zekice gizleyip fragmanı cazibeli bir şekilde önümüze sunan Kojima, yeni bir Metal Gear tecrübesi için yeterli görsellik sunuyor bize.

Mike Oldfield‘ın söylediği “Nuclear” şarkısını dikkatlice dinlerseniz, Bay Kojima’nın bize yine bir şaheser sunacağını az çok anlayabilirsiniz. Snake’i seslendiren Kiefer Sutherland‘ın sesi de o kadar harika ki oyunu daha bir istekle bekliyor hale geliyorsunuz duyunca.

————————————————————————————————————————————
Guillermo del Toro (Pan’s Labyrinth ve Pacific Rim filmlerinin yönetmeni)

Kojima-san benim için hala büyük bir ilham kaynağı ve Metal Gear serisi de beklediğimiz gibi şaşırtıcı bir biçimde geri dönüyor. Adeta geleceğe açılan bir pencere gibi ve inanılmaz bir hikayesi ve sanatsal değeri var. Mükemmel!

————————————————————————————————————————————
Park Chan-wook (Oldboy ve Stoker filmlerinin yönetmeni)

Yönetmen koltuğunda Bay Kojima’nın olduğu bir film izlemek istemişimdir her zaman. Ama Metal Gear Solid V’in son fragmanlarını izlediğimde yanıldığımı gördüm. Çünkü o, kendi tarzında filmler yapıyormuş zaten. Metal Gear Solid oyunları birer film, hem de geleceğin filmleri.

———————————————————————————————————————————–

Shinya Tsukamoto (Tetsuo: The Iron Man, Vital, Nightmare Detective filmlerinin yönetmeni)

Yoğun, çılgın, derin Kojima dünyası. Oyunu bitirdiğinizde yepyeni bir kişi olabilirsiniz.

————————————————————————————————————————————
Nicolas Winding Refn (Drive, Only God Forgives filmlerinin yönetmeni)

Metal Gear Solid V’in fragmanlarını seyrettikten sonra aklınıza şu soru gelebilir: Acaba Dostoyevsky, Stanley Kubrick ve Caravaggio’nun ruhları Hideo Kojima’nın bedenine mi girdi? Çünkü oyun sanatını öyle güzel kullanıyor ki, daha önce hiç kimsenin ulaşamadığı dünyalara ayak basıyor adeta.

Metal Gear Solid V ile bir kez daha gördük ki insan doğasını geniş ve karmaşık bir şekilde resmetme konusunda Hideo Kojima’dan iyisi yok. Geleceğin teknolojisinin kurucusundan cesur bir hamle. Metal Gear Solid V ile Hideo Kojima, sinematik hikaye anlatımını ve ileri oyun teknolojisini tek çatı altında topluyor. Ve bunların hepsini bir araya getirince benim için tek bir şey ifade ediyor: Dahi.

————————————————————————————————————————————
Norman Reedus (The Boondock Saints filminde ve The Walking Dead dizinde aktör)

Vay canına! Harika! Çok güzel… Oldukça güzel yapılmış. Tam bir sanat eseri meydana getirmişsiniz.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?