Mayoiga Animesi Duyuruldu

Tanınmış İsimleri Bir Araya Getiren Mayoiga Animesi
Ne Zaman Yayımlanacak?

Mayoiga

“Ve böylece, ortadan kaybolduk.”

Özellikle içinde bulunduğumuz ay itibariyle birbirini takip eden duyurular, 2016 yılı nisan ayıyla başlayacak bahar sezonunda dikkat çekici pek çok yapımın izleyicilerle buluşacağını gösterir nitelikteydi. Geçtiğimiz günlerde bu dikkate değer yapımlara bir yenisi Mayoiga ile eklendi. Serinin animasyonlarını üstlenecek stüdyo ise Gingitsune, Kantai Collection: KanColle gibi serilerle tanınan Diomedea oldu.

Anime dünyasının tanınmış isimlerini bir araya getiren Mayoiga’nın yönetmen koltuğundaki isim Tsutomi Mizushima, xxxHOLiC, Ookiku Furikabutte, Yondemasu yo, Azazel-san, Another, Witch Craft Works, Shirobako ve Prison School gibi serilerin yönetmenliğini yapmıştı. Yapımın senaryosuna imzasını atacak Mari Okada ise Kyou Kara Maou!, Fate/stay night, anohana, Nagi no Asukara, Kokoro ga Sakebitagatterunda ve Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans gibi serilerin yapım kadrosuna senarist olarak katılmıştı.

Seri, var olduğu bile kesin olmayan ama şehir efsanelerinde dünyanın zorluklarından izole edilmiş ütopik bir hayat yaşamanın mümkün olduğu iddia edilen Nanakimura köyüne doğru yola çıkan bir tur otobüsünde bir araya gelmiş 30 kişinin hikayesini konu ediniyor. Sıkıcı hayatlarından kaçmak ya da yeni bir başlangıç yapmak isteyen bu 30 kişi arasında bulunan kadınlar ve erkeklerin her biri kalbinde ayrı yaralar, beklentiler taşıyorlar ve Nanakimura’ya vardıklarında bu yıkık dökük görünse de hayattan silik izler taşıyan köyün gizemiyle karşı karşıya kalıyorlar.

Son olarak karakter tasarımlarını Kantai Collection: KanColle’den Naomi Ide’nin karakterlerini tasarlayacağı Mayoiga’nın ses yönetmenliğini yine Tsutomu Mizushima Studio Mausu’da yaparken; serinin müziklerini okoro ga Sakebitagatterunda ve Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans serilerinde de çalışan Masaru Yokoyama üstleniyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?