Mary to Majo no Hana Animesi Nishimura Yoshiaki’nin Yeni Anime Filmi Olacak

Nishimura Yoshiaki’nin Yeni Anime Filmi Mary to Majo no Hana

Mary to Majo no Hana izle

Stüdyo Ghibli’nin önceki yapımcısı ve Stüdyo Ponoc’un kurucusu Nishimura Yoshiaki’nin kendi stüdyosunun imzasını taşıyan Mary to Majo no Hana (Mary and the Witch’s Flower) isimli ilk uzun metraj anime filminin 2017 yazında çıkış yapacağı haberi verildi. Film, İngiliz yazar Mary Stewart’ın The Little Broomstick ismindeki romanından uyarlama.

Stüdyo Ponoc ayrıca filme dair hem İngilizce hem de Japonca tanıtımların yer aldığı iki fragman yayımladı.

Japonca Tanıtımlı Video

İngilizce Tanıtımlı Video

“Bir geceliğine elinize gizli bir güç geçse…

Onunla ne yapardınız?”

Mary to Majo no Hana izle

Yönetmen Yonebayashi Hiromasa (solda) ve yapımcısı Nishimura Yoshiaki filmin duyurusunu yaparken.

Merak edilen filmin yönetmenliğini Arrietty ve Omoide no Marnie filmlerinden tanıdığımız Yonebayashi Hiromasa üstlenirken filmin senaryosunu Yonebayashi Hiromasa ve Kaguyahime no Monogatari filminin senaristlerinden Sakaguchi Riko kaleme alıyor. Filmin müziklerinde ise yine Omoide no Marnie filminin müziklerini de hazırlamış bir isim olan Muramatsu Takatsugu’yu dinleyeceğiz. Nishimura Yoshiaki’nin yapımcı olarak yer alıdığı yapımda pek çok eski Stüdyo Ghibli çalışanı da bulunuyor.

Film hakkında henüz detaylı bir tanıtım yapılmasa da uyarlandığı kitabın hikayesi şöyle;

Tib isimli siyah bir kedi Mary’yi o garip çiçeğin bulunduğu ormana götürür. Mary az biraz gittikten sonra küçük bir süpürge sopası bulur. Süpürgenin harekete geçtiğini hisseder gibi olunca çok şaşırır. Ancak Mary daha neler olduğunu anlayamadan süpürge onu ağaç dallarının üstünden bulutlara çıkarıp ardından, tüm araştırmaların vasıflı cadılardan oluşan yetenekli bir kadro tarafından yapıldığı Endor Üniversitesi topraklarına getirir. Mary burada kafeslere hapsedilip dönüşüme uğramış ya da şekli bozulmuş mutant hayvanlar üzerinde yapılan korkunç bir deneye şahit olur. Süpürgesi havalandığı sırada Mary siyah kedi Tib’in de hapsedilmiş olduğunu fark eder. Ertesi gün akademiye dönen Mary, akademinin başkanı Bayan Pumblechook ve onun iş arkadaşı Doktor Dee’ye görünmeden tüm hayvanları serbest bırakmayı başarır. Ardından Mary de kaçar… Ancak bahsi geçen şeytan ikili Mary’yi kesintisiz bir takibe alır.

Hatırlatalım ki filmin yapımcısı Nishimura Yoshiaki 2014 yılının sonunda Ghibli’den ayrılıp 2015 yılında Stüdyo Ponoc’u kurdu. Bakalım yapımcının yeni stüdyosunun ilk filmi istenilen beğeniyi yakalayabilecek mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?