Makoto Shinkai’nin Yeni Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı

Makoto Shinkai’nin Yeni Anime Filminin Vizyon Tarihi ve Detayları Açıklandı

Makoto Shinkai'nin Yeni Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı

Kimi no Na wa. , Byousoku 5 Centimeter, Tenki no Ko gibi sevilen filmlerin hem yönetmeni hem senaristi Makoto Shinka’nin yeni filminin detayları ortaya çıktı. Yönetmenin 3 yıl aradan sonra dönüş yaptığı Suzume no Tojimari isimli yeni anime filminin 11 Kasım’da vizyona girmesi bekleniyor.

Shinkai, Suzume no Tojimari’yi modern bir macera, aksiyon ve en önemlisi bir yol filmi olarak tanımlıyor. Film, Japonya’nın sessiz bir kasabası olan Kyushu’da kapı arayan genç bir adamla tanışan 17 yaşındaki Suzume’nin hikayesini anlatıyor. İkili dağdaki harabeler arasında bir kapı bulur ve Suzume kapıyı açar. Çok geçmeden Japonya’nın çeşitli yerlerinde pek çok kapı açılmaya başlar ancak bu açılan kapılar beraberinde türlü felaketler getirir. Hikayemizde Suzume’nin felakete neden bu kapıları kapatırken hem kurtuluşunu hem de büyümesini izleyeceğiz.

Makoto Shinkai'nin Yeni Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı

Makoto Shinkai hala üzerinde çalışmaya devam ettiği filmi hakkında ” Açık bıraktığımız birçok kapıyı nasıl kapatacağımızı düşünmeliyiz. Bu sorumluluğu Suzume’ye, Japonya’yı dolaşırken çeşitli kapıları kapatarak yükledim. Filmin izleyicilerde sinemadan çıkarken kocaman gülümsemeler ve heyecanlar bırakmasını içtenlikle umuyorum.” şeklinde konuştu.

Yıldızlar

Günbatımı

Gündoğumu

O âlemde tüm zaman gökyüzünde erimiş gibiydi sanki…

Bu gizemli kapı tarafından çekilen Suzume’nin yolculuğu başlamak üzere.

Makoto Shinkai'nin Yeni Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı

Filmin basın toplantısında Makoto Shinkai

Meraklar beklenen filmin kısa tanıtım videosu ise 10 Nisan tarihinde TOHO Movie’nin YouTube kanalından yayımlanacak. CoMix Wave Films ve Story Inc. stüdyoları tarafından hazırlanan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini başta da söylediğimiz üzere Makoto Shinkai üstleniyor. Öte yandan Masayoshi Tanaka karakter tasarımcısı, Kenichi Tsuchiya animasyon yönetmeni, Takumi Tanji ise sanat yönetmeni olarak filmde yer alan isimlerden.

Özellikle animasyonları ile başarılı yapımlara imza atan Makoto Shinkai’nin yeni filmi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Kim bilir Kimi no Na wa. gibi Suzume no Tojimari da ülkemizde vizyona girebilir. Siz ne dersiniz?

Hızlıca Paylaş!