Madoka Magica Serisinin Akıllı Telefon Oyunu Anime Oluyor

Magia Record: Mahou Shoujo Madoka Magica Gaiden Oyunu Anime Serisi Oluyor

Madoka Magica Serisinin Akıllı Telefon Oyunu Anime Oluyor

Tamaki Iroha ve Kaname Madoka

Magia Record: Mahou Shoujo Madoka Magica Gaiden isimli akıllı telefon oyununun ilk yıldönümü kutlaması için düzenlenen Magia Day 2018 etkinliğinde oyunun önümüzdeki yıl yani 2019’da anime serisine uyarlanacağı açıklandı. Animeyle ilgili kısa bir tanıtım videosu ve afiş de (yukarıda) yayımlandı.

Bir yan hikaye olan oyunun animesinde olaylar yeni ve gelişmekte olan şehir Kamihama’da geçiyor. Garip bir güç tarafından kendilerine rehberlik edilen büyülü kızlar bu kasabada toplanır ve cadılardan kaynaklanan yeni bir güçle mücadele etmeye çalışırlar. Şehre yeni gelen Tamaki Iroha kayıp kız kardeşi Ui’yi bulmak için büyülü kızlara katılır. Çok geçmeden Akemi Homura da bu şehre ayak basar. Aklında ise tek bir düşünce vardır: ”Bu şehrin gizemini çözebilirsem Kaname’yi kurtarabilirim.” Öte yandan Tamaki Iroha, kız kardeşini pençesinde olduğu hastalıktan kurtarmak için büyülü kız olmayı seçmiştir. Serinin baş karakteri Kaname Madoka ise Kamihama şehrine arkadaşı Homura’yı bulmak için gelmiştir.

İlgili oyun 2017 yılında iOS ve Android için piyasaya sürülmüş ve hem manga hem de tiyatro oyununa uyarlanmıştı. Bunun yanısıra anime serisinin yayımlanan ilk sezonu karakterleri ve hikayesi itibariyle büyük beğeni toplamıştı. Bakalım bu yeni sezon ne tür maceralara sahne olacak merakla bekliyoruz.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?