Love Liver’ları Tehdit Ettiği İçin Tutuklandı

Bir Liseli, Love Liver’ları Tehdit Ettiği İçin Tutuklandı

Gün geçmiyor ki Love Live! animesi ve hayranlarıyla alakalı yeni bir şey gündeme gelmesin. Bu sefer konuyla alakalı bir iyi bir de kötü haberimiz var. Öncelikle iyi olandan başlarsak, Fuji TV’nin sabah programı Mezamashi TV, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen “Animelo Summer Live” etkinliğinden akılda kalıcı bazı sahnelere yer verdi. Verdi vermesine ama etkinlikte Momorio Clover Z, Lisa ve GRANRODEO vs. gibi isimler de olmasına rağmen Love Live! ve THE iDOLM@STER seiyuularının etkinlikte birlikte gerçekleştirmiş oldukları gösteri internet ortamını daha fazla sallamışa benziyor.

https://www.youtube.com/watch?v=iPkeL-RTg28

 

  • Sadece Love Live! ve THE iDOLM@STER seiyuularının gerçekleştirdiği gösteriden görüntülerin yer aldığı video.

 

  • Sadece seiyuuların yer aldığı video yetmemiş olacak ki bunlar da gösterinin internette paylaşılan ekran görüntüleri. :)
    Love Live! Hayranlarına Gelen TehditLove Live! Hayranlarına Gelen TehditLove Live! Hayranlarına Gelen TehditLove Live! Hayranlarına Gelen TehditLove Liver'lara Gelen TehditLove Liver'lara Gelen Tehdit Love Liver'lara Gelen Tehdit

Böylesi güzel bir etkinlik elbetteki hayranlarının hoşuna gitmiştir gitmesine ancak her ne kadar bu türden animelerin hayranı gittikçe artsa da bununla doğru orantılı olarak, bu tür animelerden ve hayranlarından nefret edenlerin de sayıları artmakta. Bu aralar bu nefret oklarına sıkça maruz kalanlar ise Eichiro Oda’nın da Love Live! yorumuyla gündeme gelen Love Liver’lar. En başta bahsettiğimiz kötü haberle alakalı olarak, dün Toyama kentinde Ogikubo Polis Departmanı tarafından temmuz ayında atığı bir tweet’te Love Liver’ları tehdit etmesi sebebiyle tutuklanan 15 yaşındaki bir lise birinci sınıf öğrencisiyle bu durum iyice ayyuka çıkmış durumda.

https://www.youtube.com/watch?v=evWH_BUZtn4

İddialara göre gencin elinde tuttuğu bıçakla yer aldığı bir fotoğrafla birlikte attığı tweet’te “Bu ülkedeki tüm Love Live! hayranlarını kendi ellerimle öldüreceğim. Love Live hayranları sizleri aldatıyor, onlar asosyal insanlar tıpkı sinemada kendi bastıkları broşürleri dağıtan insanlar gibi. Bu tür insanların yaşamasına izin veremem. Onları kesinlikle öldüreceğim” sözleri yer alıyor. Tutuklanmasının ardından genç zanlı, “Ben de Love Live! animesini seviyorum ancak diğer hayranların göstermiş olduğu berbat davranışlardan nefret ediyordum.” diyerek takındıkları tutumdan ötürü Love Liver’ları suçladı. Yapım şirketi ise bu olay üzerine anime ile ilgili etkinliklerdeki, Love Live! School Idol Movie gösterimleri de dahil olmak üzere, güvenliği arttırmak zorunda kaldı.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?