Little Witch Academia: Mahoujikake no Parade

Anime Tanıtım

Little Witch Academia: Mahoujikake no Parade

Little Witch Academia Mahoujikake no Parade izle

Tür: Macera, Büyü, Komedi, Fantastik

Yayımlanma Tarihi: 09. 10. 2015

Yönetmen: Yoshinari You

Senaryo: Masahiko Otsuka

Müzik: Ooshima Michiru

Firma/Stüdyo: Trigger

Başlıca Seiyuular: Han Megumi (Akko), Orikasa Fumiko (Lotte), Murase Michiyo (Sucy)

 

Ana karakterimiz Atsuko Kagari (Akko), küçükken izlediği bir etkinlikte Shiny Chariot isimli bir cadıdan çok etkilenir ve onun gibi parlayan bir cadı olmak ister. Bu nedenle Akko, Luna Nova Büyü Akademisi’ne katılır fakat hayalleri, yetenekleriyle pek uyuşmaz.

İlk filmi olan “Little Witch Academia”; Akko’nun akademiye katılması, arkadaş edinmesi ve zorluklar karşısında mücadelesini Shiny Chariot’u örnek alarak yapmasını konu alır. Akko, tüm çabalarına rağmen büyücü bir aileden gelmediği için cadılık yeteneklerini doğru düzgün kullanamaz ve herkesin başına bela olur. Akko ve arkadaşları, öğretmeninin verdiği görev üzerine zindanda nadir hazineleri ararken Shiny Chariot’un kullandığı efsanevi asayı bulur ve karşılarına çıkan kötülük üzerinde bu asayı kullanabilen tek kişi Akko olur.

Little Witch Academia Mahoujikake no Parade izle
Kısaca ilk filmi özetleyerek devam niteliğinde olan ikinci filmi “Little Witch Academia: Mahoujikake no Parade” bölümüne geçiyorum. İkinci filmde Akko yine sakarlık sonucu yanlış bir büyü yapar ve tüm sınıf bu büyüden etkilenir. Okul müdürü ve öğretmenler artık bu sorunlu küçük cadılardan bıkmışlardır. Ceza olarak yaklaşan festivalde geçit törenini hazırlama görevini bu sorunlu öğrencilere verirler. İlk filmden Akko’nun arkadaşları mantar delisi Sucy ve kibar bir kız olan Lotte’ye ek olarak ikinci filmde farklı yeteneklere sahip 3 sorunlu cadı daha eklenir. 6 kişilik bu ekip zamanında cadı avlarını konu alan bir geçit töreni hazırlamaları gerekir fakat işin içinde Akko olunca durum değişir ve geçit töreninin amacı tamamen farklı bir boyuta taşınır.

Little Witch Academia: Mahoujikake no Parade
Little Witch Academia, çoğu anime izleyicisinin Kill la Kill ve şimdilerde ise Kiznaiver animelerinden tanıdığı Trigger stüdyosunun ilk resmi animesidir. Her yıl yayımlanan “Young Animator Training Project” yaratıcı gençlere destek olmak amacıyla farklı stüdyoların ve devletin desteğini alan bir projedir. “Little Witch Academia” ilk olarak Anime Mirai 2013’te en çok ilgi çeken yapımlardan biri olmuştu. Bu kadar ilginin üzerine ikinci filmi “Little Witch Academia: Mahoujikake no Parade” ise 2015 yılında ilk filmin devamı olarak karşımıza çıkar.

Little Witch Academia Mahoujikake no Parade izle
Bu filmi beğendiyseniz ve şayet genç animatörlerin diğer yapımlarını da merak ediyorsanız YATP’de öne çıkan birkaç güzel anime filmini paylaşmak isterim.
– Project A 2010

Ojiisan no Lamp (Telecom Animation Film)
Tansu Warashi. (Production I.G)

– Anime Mirai 2012

BUTA (Telecom Animation Film)
Wasurenagumo (Production I.G)
Pukapuka Juju (Answer Studio)

-Anime Mirai 2013

Ryo (Gonzo)
Aruvu Rezuru – Kikaijikake no Yōsei-tachi (Zexcs)
Death Billiards (Madhouse)

-Anime Mirai 2014

Harmonie (Ultra Super Pictures)
Kuro no Sumika -Chronus- (Studio 4°C)

-Anime Mirai 2015

Aki no Kanade (J.C.Staff)
Ongaku Shoujo (Studio Deen)
Kumi to Tulip (Tezuka Productions)

-Anime Tamago 2016

Colorful Ninja Iromaki (Signal. MD)
Kaze no Matasaburou (Madhouse)

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?