Legend of Galactic Heroes’a Yeni Anime

Efsaneler hep burada!

Çocukluğumuzun anime yapımlarından birisi olan ve bünyesinde sakladığı bütün hikayeleriyle, bizi kendine bağımlı haline getiren Legend of Galactic Heroes (Ginga Eiyuu Densetsu) centilmenleri, bir kez daha uzay yolculuğunda.

Legend of Galactic HeroesLegend of Galactic Heroes’un yeni animesinin yolda olduğu açıklandı. Bahsedilen yeni yapım, eski serinin yeniden uyarlanışı olmayacak. Adı gibi yepyeni bir yapımla severlerine ulaşacak bir seyirlik olacak. Yeni yolculuğumuzda bizi ne gibi sürprizler karşılayacak bilemiyorum ama bu kahramanların, bizi gönlümüzden vuracağını biliyorum. Eski yapımı, yani OVA’sı, 110 bölüm olmasına rağmen uzunluğuyla izleyicisini sıkmanın aksine heyecana boğmayı başarıyordu.

Yepyeni heyecana boğulmayı, ben gibi dört gözle bekleyen takipçilerine bu haberi müjdelemenin keyfi gibisi yok. Romandan uyarlama olan eski yapımın başarısına ise söylenecek hiçbir söz yok, eskiliğinden bahsetmiyorum bile. Üzerinden o kadar yıl geçmesine rağmen  kalitesinden ödün vermeyen karakterleri, yaşanmışlıkları, karakterlerin iç dünyası ve hepsinden öte o muhteşem ötesi OST’leriyla ilk günkü tazeliğini korumayı başaran nadir isimlerden biri. Yeni yapım ise yepyeni olayları, yeni müzikleri ve yeni dizaynıyla bizi selamlayacak. Her şeyiyle bizi yeniye boğacak olan bu yeni yapımıyla da bu tazeliği sürdürebilmesi dilekleriyle…

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?