La Corda D’Oro

 Anime Tanıtım

La Corda D’Oro

(Kin’iro no Koruda)

Tür: Shoujo, Komedi, Dram

Yazar: Yuki Kure

Karakter Tasarımı: Maki Fujioka

Stüdyo: Aniplex

Müzik: Mitsuka Tajiri

Başlıca Seiyuular: Reiko Takagi (Hino), Masakazu Morita (Hihara), Kishou Taniyama (Tsukimori), Kentarou Itou (Tsuchiura), Jun Fukuyama (Shimizu), Daisuke Kishio (Yunoki), Kaori Mizuhashi (Lili)

La Corda D’oro: Primo Passo

Yayınlanma Tarihi: 1 Ekim 2006-25 Mart 2007

Bölüm Sayısı: 25

Yönetmen: Kunitoshi Okajima, Shin Katagai

La Corda D’Oro: Secondo Passo

Yayınlanma Tarihi: 26 Mart 2009 ve 5 Haziran 2009

Bölüm Sayısı: 2

Yönetmen: Kojin Ochi

Senaryo: Reiko Yoshida

“Bir zamanlar müzik çalışabilmek için denizleri aşmış genç bir adam varmış. Genç adam için her şey yeniymiş ve orası muhteşem bir dünyaymış. Bir gün çok garip bir karşılaşma yaşamış. Çok küçük ve gizemli bir varlıkla tanışmış. Bu küçük periyi yaralı görünce acımış ve onu tedavi etmiş. Genç adam tek hayalinin ileride kendi ülkesinde bir müzik okulu açmak olduğunu söylemiş.  Yardım ettiği küçük peri:

-Sana hayatımı borçluyum. Bu nedenle yapacağın okula müziğin lütfunu getireceğim, demiş.”

Seiso Akademisi hem müzik hem de genel öğrenim veren bir lisedir. Müzik öğrenimi gören öğrencilerin daha itibarlı olduğu bu okulda Hino Kahoko, genel öğrenim gören 2. sınıf öğrencisidir.

Müzikle herhangi bir ilgisi olmayan Hino bir gün okula geç kalır ve koşturarak derse yetişmeye çalışır. Bir süre soluklanmak için okul bahçesindeki heykele dayanmıştır ki, bir ses duyar. Karşısında uçan küçük bir peri görür. Kendisini görebilen birini bulmak isteyen peri, Hino’nun onu fark etiğini görünce çok sevinir ve okulda müzik yarışmasının habercisi olan çanları çalar. Hino ile konuşmaya çalışır, fakat Hino korkup kaçmaya başlar. Daha sonra müzik yarışması için seçilen öğrenciler duyurulur. Aralarında hiçbir müzik aletini çalmayı bilmeyen Hino Kahoko’ da vardır. Hino adını duyunca çok şaşırır. Diğer öğrenciler de yarışmaya genel öğrenimden birinin seçilmesine oldukça şaşırırlar. Hino neden seçildiğini öğrenmek için yarışmadan sorumlu öğretmenin yanına gider ve öğretmeni demek ki onu görebiliyorsun diyerek onu müzik odasına yönlendirir. Aslında müzik perisi olan bu küçük peri, müzik odasında Hino’yu beklemektedir. Geçmişte verdiği sözü tutmak adına bu okula müziğin lütfunu getirmek için çabalamaktadır.  Adı Lili olan müzik perisi ona neler olduğunu anlatır. Müziğin lütfunu yayabilmek için onun yardımını ve yarışmaya katılmasını ister. Yarışabilmesi için ona sihirli bir keman verir. Bu keman teknik olarak çalmasını sağlayacaktır, fakat güzel çalabilmesi için duygularıyla hissederek çalmalıdır.

blank

Len Tsukimori-Hino Kahoko

Hino okulda tüm bunları düşünürken bir keman sesi kulağına erişir ve sese doğru yönelir. Bu keman sesi onun içindeki müziğe olan duygularını uyandırır. Müzik artık Hino’nun yaşamında önemli bir yere sahip olacaktır.

blank

Yarışmacılar

Hino dışındaki yarışmacılar okulun en yetenekli müzik öğrencileridirler. Onlarla yarışmak ne kadar zor olsa da Hino’nun amacı kazanmak değil, yarışmaktır. Hino, her bir yarışmacıyla farklı anılar yaşayacak ve müziğiyle onlara da kendine de farkında olmadıkları şeyleri kazandıracaktır.

Aşk, arkadaşlık ve güzel müzikleriyle insanı etkileyen ve asıl önemli olan şeyleri hatırlatan bir anime.

 

Hızlıca Paylaş!