Kyokou Suiri Mangası Animeye Uyarlanıyor

Gizem Türündeki Kyokou Suiri Mangası Animeye Uyarlanıyor

Kyokou Suiri Mangası Animeye Uyarlanıyor

Hikayesi Shirodaira Kyo’ya, çizikleri ise Katase Chasiba’ya ait gizem ve fantastik türündeki Kyokou Suiri (In/Spectre) mangasının animeye uyarlanacağı açıklandı. Yeni anime serisine Durarara!!, Baccano!, Natsume Yuujinchou gibi pek çok ünlü anime serisini hazırlamış olan Brain’s Base stüdyosu ev sahipliği yapacak. Animenin seiyuu kadrosu ve çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Serinin hikayesine değinecek olursak;

Iwanaga Kotoko küçük bir kız iken bir yokai (ruh) tarafından kaçırılır. Ruhlar aleminde, Kotoko’ya ruh ve insan dünyası arasında iletişim kurması için güçlü bir aracı yani Bilgelik Tanrısı olması teklif edilir. Bu teklifi hızlı bir şekilde kabul eden Kotoko buna karşılık sağ gözü ve sol bacağını kaybeder. Yıllar geçer ve artık Kotoko bu iki dünya arasında bilhassa tehlikeli güçlere sahip yokailere karşı dikkatli olmak zorundadır. Öte yandan Kotoko Sakuragawa Kuro ismindeki genç bir adama bir takım duygular beslemeye başlamıştır. Kuro ise bir yokai hadisesi esnasında kendisine iyileştirici güçler bahşedilmiş genç bir üniversite öğrencisidir. Kotoko, Kuro’ya gerçeklik ve doğaüstü arasındaki ince çizgiyi korumak ve de kaçak yokailerin icabına bakmak için birlikte çalışmayı teklif eder. 

Kyokou Suiri Mangası Animeye Uyarlanıyor

Animenin yapım kadrosunda yer alan isimler ise şu şekilde:

  • Yönetmen: Gotoh Keiji
  • Senaryo: Takagi Noboru
  • Yapımcı: Nihon Ad Systems (NAS)
  • Baş Animasyon Şefi ve Karakter Tasarımı: Honda Takatoshi

2015 yılında yayım hayatına başlayan ve halen devam etmekte olan manga serisinin öncesinde 2011 yılında yayımlanan, yine hikayesi Shirodaira Kyo’ya, kapak tasarımı ise Kiyohara Hiro’ya ait bir roman serisi de bulunmaktadır.

Birçok ünlü animeye sahiplik yapmış olan Brain’s Base stüdyosu bu yeni seri ile de yine adından söz ettirecek gibi, ne dersiniz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?