Kuroko no Basket Mangası Geri Dönüyor

Ani Bitişiyle Şaşırtan Kuroko no Basket Mangası Geri Dönüyor

Kuroko no Basket Mangası Geri Dönüyor

Çoğu takipçi, okuduğu mangaların sona yaklaştığını yayımlandıkları dergilerde yapılan ön bilgilendirme ile öğrenmeye alışıkken Kuroko no Basket severler bu konuda pek şanslı değillerdi. Manga, bundan yaklaşık bir ay önce yaratıcısı Tadatoshi Fujimaki ya da Weekly Shonen Jump’tan herhangi bir açıklama yapılmaksızın okuyucularına veda etmiş; final sonrası doğan türlü spekülasyona cevap olarak hayranlardan aralık ayında Shuesiha’ya ait Jump Next’te ortaya çıkacak bir “mucize” için takipte kalmaları istenmişti.

İşte akıllarda bıraktığı tüm  bu soru işaretlerinin ardından Jump Next’in son çıkan sayısı Kuroko no Basket mangasının geleceği ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Dergide yer alan habere göre basketbol temalı seri hikayesine 29 Aralık’ta yayın başlayacak ikinci bir manga ile kaldığı yerden devam edecek ve açılışını bir renkli sayfa ve dergi kapağında yer edecek görsel ile yapacak. Ancak belirtilmesi gereken önemli nokta manga haftada bir piyasaya çıkan Weekly Shonen Jump’ta değil, yeni programına göre aylık olarak çıkmaya devam etmesi beklenen Jump Next!’te başlayacak. Dolayısıyla mangayı haftada bir göremeyeceğiz. Ayrıca diğer ilginç bir nokta ise bu dergideki serilerin daha çok Weekly Shonen Jump’taki serilerin ekstra hikayelerini kullanması. O yüzden devam edeceği duyurulan Kuroko no Basket’in nasıl bir şekilde devam edeceği de merak konusu.

Bu haberin ardından manganın böyle aniden bitmeyeceğini düşünenlerin “Ben demiştim!” yorumunu duyar gibiyiz. Peki sizce yeni seri, manganın sevenlerini tatmin edecek mi; yoksa okuyuculara keşke hiç devam etmeseydi mi dedirtecek?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?