Koreli Sanatçıdan Anime Şarkılarına Enfes Coverlar

Koreli Sanatçı Raon Lee’den Anime Şarkılarına Enfes Coverlar

Koreli Sanatçıdan Anime Şarkılarına Enfes Coverlar

2014 yılının Ekim ayında Mekakucity Actors animesinin açılış şarkısı Daze için küçük bir cover hazırlayıp paylaşan Koreli sanatçı Raon Lee’den bahsetmek istiyorum sizlere. Sevimli sanatçı şu sıralar YouTube’da en çok dinlenen anime cover şarkıcılarından biri haline gelmiş diyebiliriz.

Daze – Mekakucity Actors

Şarkıcının en çok izlenen ve dinlenen videosu ise kendi yorumunu da katarak söylediği Naruto Shippuuden’nin beğenilen açılış parçası Silhouette (KANA-BOON). 2015’te yayımladığı video tam 30 milyon kez izlenmiş durumda. İşte sanatçıdan Silhouette ve daha seslendirdiği nice anime şarkısı.

Silhouette – Naruto Shippuuden

Blue Bird – Naruto Shippuuden

Kyoran Hey Kids! – Noragami ARAGOTO

Unravel – Tokyo Ghoul

Sugar Song & Bitter Step – Kekkai Sensen

Ignite  – Sword Art Online 2

Butterfly – Digimon Adventure 

Butterfly’ı bir de Korece dinleyin.

Tabi coverlar bunlarla sınırlı değil. Raon Lee’nin meşhur Norveçli Şarkıcı PelleK ile seslendirdiği pek çok anime şarkısı da mevcut. Şarkıcılardan ayrı yarı dinlediğimiz parçaları ikiliden birlikte dinlemek ise ayrı bir keyif diyebilirim. Gayet iyi bir uyum yakalamış durumdalar.

Silhouette – Naruto Shippuuden

 Hacking to The Gate – Steins; Gate  

Kanashimi wo Yasashisa ni – Naruto

Core Pride – Ao no Exorcist

Kuusou Mesorogiwi – Mirai Nikki

Popülaritesini YouTube ile yakalasa da Raon Lee şarkıcılık kariyerine Güney Kore’de çeşitli konserler vererek başlamış bir sanatçı. Ne diyelim o da PelleK gibi daha nice anime açılış ve kapanış parçasını seslendirip kulaklarımızın pasını silmeye devam eder.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?