Kodansha Manga Ödülleri

41. Kodansha Manga Ödülleri Sahiplerini Buldu

Japon yayınevi Kodansha 41. Manga Ödülleri sahiplerini buldu. Kodansha yayınevinin yayımladığı ve ödül alan mangalar şu şekilde:

En İyi Shounen Manga

Shoukoku no Altair

Kodansha Manga Ödülleri

Mangaka: Katou Kotono

Yayımlandığı Dergi: Monthly Shonen Magazin

Nesiler boyu Türkiye Devleti ve Balt-Rhein İmparatorluğu birbirlerine acımasızca karşı koymuştur. Ansızın bir gece imparatorluktan bir bakan suikaste kurban gider. Artık iki devlet de patlamaya hazır bir durumun içine saplanır. Türkiye generalleri savaş çağrısında bulunurken Mahmut suikastın ardındaki aldatıcı gerçeği fark eder. Böylece genç bir paşa olan Mahmut’un kendi içinde ülkesine, barışa ve adamlarına olan güvenine dair bir mücadele başlar.

Ödüle Aday Olan Diğer Mangalar: Fire Force, Kishuku Gakkou no Juliet, Dagashi Kashi

 

En İyi Shoujo Manga

P to JK

Kodansha Manga Ödülleri

Mangaka: Miyoshi Maki

Yayımlandığı Dergi: Bessatsu Friend

Hikaye aşk konusunda acemi olan lise bir öğrencisi Kako ve yakışıklı polis memuru Kouta etrafında gelişiyor. Kako ve Kouta bir tanışma partisinde karşılaşır ve ikili o anda birbirlerinden etkilenir. Kouta Kako’nun lise öğrencisi olduğunu öğrenince ondan uzaklaşır. Ancak çok geçmeden ikili çıkmak yerine evlenmeye karar verir ve Kako’nun ailesinden izin aldıktan sonra gizlice evlenirler. Artık Kako liseden mezun olana kadar düzenli bir evlilik onları beklemektedir. Hikayemiz bu genç çiftin evlilikleri ile ilgili tecrübelerini ve sıkıntılarını anlatır.

Ödüle Aday Olan Diğer Mangalar: Omoi, Omoware, Furi, Furare; Deguchi Zero, Harumatsu Bokura

 

En İyi Manga

The Fable

Kodansha Manga Ödülleri

Mangaka: Minami Katsuhisa

Yayımlandığı Dergi: Young Magazine

Adam öldürmede efsanevi bir deha Osaka’da bir yerlerde saklanmaktadır. Çocukluğundan beri patronunun emirlerine uyulması öğretilen bu meşhur kişiye gün gelir patronunu devirmesi için normal bir insan gibi yaşaması emredilir.

Ödüle Aday Olan Diğer Mangalar: Grand Blue, Demi-chan wa Kataritai, Tokyo Tarareba Musume, Otaku ni Koi wa Muzukashii

Ödül kazanan mangakalara sertifika, bronz heykel ve 1 milyon yen (yaklaşık 8700 dolar) verildi. Akamatsu Ken, Kobayashi Miyuki, Moritaka Yuuji, Yamashita Kazumi seçim komtesinde yer alan ünlü isimler oldu. Geçmiş yıllarda En İyi Çocuk Mangası kategorisinde de ödül verilirken 2015’ten bu yana bu kategorideki seriler de En İyi Shounen ve En İyi Shoujo Manga kategorilerine dahil ediliyor.

Geçen yıl ise En İyi Shounen Manga kategorisinde Yasuda Tsuyoshi’ye ait DAYS, En İyi Shoujo Manga kategorisinde Junko’ya ait Watashi ga Motete Dousunda ve En İyi Manga kategorisinde Suzunoki Yuu’ya ait Kou no Dori ödüle layık görülen mangalar olmuştu.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?