Kiraz Çiçeği Aromalı Pepsi

Japonya’da Sınırlı Sayıda Kiraz Çiçeği Aromalı Pepsi Piyasaya Sunulacak

Japonya dendiğinde akıllara gelen pembe manzara belki de bizi orası hakkında en çok etkileyen nedenlerden olmuştur. Animelerde de sık sık değinilir kiraz çiçeklerine. Mesela okul hayatından mezuniyetlere, savaşlardan en derin aşk hikayelerine, ayrılıkların hüznünden aile bağlarına kadar kiraz çiçeği romantizmiyle dolu olur her kare. Tabii sadece animelere işlenmemiştir Japonlar’ın bu hayranlığı. Yemek kültürlerinde de oldukça büyük bir yeri vardır kiraz çiçeğinin. Çikolata, çay, puding, kahve ve daha nicesi derken mutfaklarında bu tada yer vermekten oldukça memnun görünüyor Japonlar. Kendi tabirlerince “enfes tatlı kiraz çiçeği” tadı damaklarına oldukça yerleşmiş durumda. Biz daha bu tadı merak ederken onlar çoktan başka bir boyuta geçmişler bile. Bu aileye şimdi de Pepsi sayesinde yeni bir içecek ekleniyor.

 

Kiraz Çiçeği Aromalı Pepsi

Aslında Pepsi markasının farklı tatlara sahip asitli içecekler konusunda Japonya’da oldukça farklı seçimlere imza attığını söyleyebiliriz. Hatta arada çıkardıkları anime karakterlerine ait küçük figür kampanyaları ile markanın, birçok anime severin kalbine dokunduğu kesin.

 

Kiraz Çiçeği Aromalı Pepsi

“NicoNico News” sitesinin haberine göre Pepsi’nin kiraz çiçeği aromalı gazlı içeceği, 8 Mart’ta tüketicilerle buluşacak. Test edenlerin olumlu yorumlarına ve Japonların kiraz çiçeği sevgilerine bakarak Pepsi’nin yüzünün güleceğini söyleyebiliriz sanırım. Siz ne dersiniz? Kiraz çiçeği aromalı Pepsi, Japonların tat testinden geçebilecek mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?