Kino no Tabi: The Beautiful World – The Animated Series

Sıcak Sıcak

Kino no Tabi: The Beautiful World – The Animated Series

Kino no Tabi 2017 İzle

Tür: Hayattan Kesitler, Macera, Aksiyon

Yayımlanma Tarihi: 06.10.2017

Yönetmen: Tomohisa Taguchi

Firma/Stüdyo: Lerche

Başlıca Seiyuular:  Yuuki Aoi (Kino), Saito Soma (Hermes), Umehara Yuuichirou (Shizu)

Kino no Tabi 2017 İzle. Kino no Tabi: The Beautiful World izle

Diyelim ki Kino no Tabi: The Beautiful World – The Animated Series’i izlemeye niyetlendiniz ve animenin yıllar önce yapılan versiyonunu da izlememiştiniz. Yani konu hakkında pek bir bilginiz yok, bu animeyi açıyor, izlemeye başlıyorsunuz. Bu durumda, aynı benim gibi sizin de kafanızda bir “hayattan kesitler konulu anime” beklentisi oluştuğunu varsayıyorum. Ve ne kadar yanıldığımı anlatamayacağım.

Ama tabii ki buna gelmeden önce, serinin geçmişinden ve konusundan bahsedelim. Kino no Tabi: The Beautiful World – The Animated Series, bundan 15 yıl önce ilk defa yayınlanmış olan, light novel uyarlaması başarılı bir animenin yeniden yapımı. Ancak, tam anlamıyla bir yeniden yapım sayılmaz bu seri. İlk bölümün eski animede yer almayan yepyeni bir hikaye anlatmasından da yola çıkarak, klasik versiyonunun yine light novel temelli yeni içerikler eklenerek düzenlenmiş bir hali olacak diyebiliriz aslında. Zaten My Anime List de yeni animeyi bir devam serisi, ikinci sezon, ya da yeniden yapım değil; bir “alternatif versiyon” olarak tanımlıyor.

Konuya gelecek olursak, Kino, konuşan motorsikleti Hermes ile birlikte, gittiği ülkelerde sadece 3 gün kalmak koşuluyla dünyayı dolaşmakta ve yaşadığı her şeye rağmen özgürlük duygusunun peşinde koşmaktadır. Anlatılmak istenen ise, her ülkede onların başlarına gelen türlü maceraların, yaşadıkları ve keşfettikleri duyguların ve durumların, onlara dünyanın kusurlu ama kusurlarıyla birlikte güzel olduğunu kanıtlayacak olması.

Kino no Tabi 2017 İzle. Kino no Tabi: The Beautiful World izle

Şimdi yazının başında bahsettiğim kısma gelelim. Animenin ilk bölümünde aslında bu tanımlamanın dışında kalmasa da, beklentilerimin çok dışında olan daha ağır bir atmosfer olduğunu görüyoruz. Eğer siz de benim gibi Slice of Life etiketine aldanıp kafanızda iyi ya da kötü bir yargı oluşturduysanız hepsini yıkın derim, çünkü animenin beklediğinizden daha derin ve karanlık olduğunu göreceksiniz. Bölüm, öncelikle Kino’nun düşüncelerini izleyiciyle paylaşmasıyla başlıyor ve biraz karamsar bir hava uyandırarak karakteri merak etmemizi sağlıyor. Daha sonra ise garip bir ülkeye yola koyuluyor ana karakterimiz. Fazla spoiler vermeden şunu söyleyebilirim ki; bölüm ilerlerken fark edeceğiniz üzere, ülkenin anarşist diyebileceğimiz yönetimi sizi birtakım etik sorgulamalara itebilir ve beklemediğiniz şiddetli sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. İnsan doğasını sorgulayabilir, toplum psikolojisini ve bu psikolojinin nasıl oluştuğunu düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu açıdan da Kino no Tabi, ilk seriye benzer ölçüde sorgulayıcı ve düşündürücü bir anime olacağa benziyor.

İlk bölümüyle beni ve daha önceki seriyi izlememiş olanları şaşırtan, eski serinin fanlarını ise şimdilik bayağı memnun etmiş gibi görünen Kino no Tabi: The Beautiful World – The Animated Series, bütün bunlar haricinde animasyon ve seslendirme açısından da bizden iyi bir puan alarak sezona güzel bir giriş yapıyor.

Kino no Tabi 2017 İzle. Kino no Tabi: The Beautiful World izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?