Kimi no Na wa. Makoto Shinkai’nin Yeni Filmi Olacak

Yeni Makoto Shinkai Filmi Kimi no Na wa.
Ne Zaman Çıkacak?

İmzasını attığı enfes görselliğe sahip çalışmalar sayesinde adından sıkça övgüyle bahsedilen Makoto Shinkai‘yi çoğunuz tanıyorsunuzdur. İsim tanıdık gelmediyse bile Hoshi no Koe (Voices of A Distant Star), Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho (The Place Promised in Our Early Days), Byousoku 5 Centimeter (5 Centimeters Per Second), Hoshi wo Ou Kodomo (Children who Chase Lost Voices) ve Kotonoha no Niwa (Garden of Words) filmleri belki hatırlamanıza yardımcı olabilir. Filmleri henüz duymadınız mı? O zaman herhangi birini izleme şansı bulduğuz anda bu yetenekli sanatçının ortaya koyduğu göz alıcı eserlerin müptelası olabilirsiniz.

Peki Makoto Shinkai son filmi Kotonoha no Niwa ardından ne zaman dönüş yapacak? İşte geçtiğimiz günlerde bu soruya kesin bir yanıt geldi. 2014’ün son gününde yeni bir film için çizim kalışmalarına başladığını açıklayan Makoto Shinkai’nin bizzat verdiği ve ünlü yönetmenin yarattığı dünyaların cazibesine karşı koyamayan hayranları sevince boğacak bu yanıta göre Kimi no Na wa. (your name.) isimli yeni film 2016 Ağustos’unda sinemalarda olacak.

Kimi no Na wa. izle

“Aşk ve Mucizelerin Hikayesi” olarak tanıtılan filmin başkarakterlerinden lise öğrencisi genç bir kız olan Mitsuha, kırsal kesimde, dağların etrafını sardığı bir kentte yaşamaktadır. Vali olan babası genellikte evde bulunmadığından evinde daha çok ilkokul öğrencisi kız kardeşi ve büyük annesiyle kalan Mitsuha her ne kadar dürüst bir kişiliğe sahip olsa da ailesinin Shinto tapınağına ait geleneklerden ve babasının seçim kampanyasında yer almasından hiç hoşlanmamaktadır. Kırsal kesimde yaşadığı için içten içe üzülmekte ve Tokyo’daki harikulade şehir hayatını arzulamaktadır. Taki ise Tokyo’nun merkezinde yaşayan liseli bir gençtir. Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanan ve bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan Taki, mimariye ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır. Günlerden bir gün rüyasında daha önce hiç gitmediği dağlar arasına kurulmuş bir şehirde yaşayan genç bir kız olduğunu görür. Mitsuha ise erkek olduğu bir rüya görecektir.

Mitsuha karakterini aktrist Mone Kamishiraishi’nin Taki karakterini ise Ryunosuke Kamiki’nin seslerdiği filme ait tanıtım filmini Türkçe alt yazılı olarak izlemeden geçmeyin.

 

Sitede yer alan bir diğer video ise Makoto Shinkai’nin çalışmalarına dair.

Makoto Shinkai’nin yeni filmi yine gözlere şenlik olacak gibi. Yazı iple çekmeye başlayan Makoto Shinkai takipçileri, orada mısınız?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?