Keppeki Danshi! Aoyama-kun

Sıcak Sıcak

Keppeki Danshi! Aoyama-kun

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzle

İsim: Keppeki Danshi! Aoyama-kun, Cleanliness Boy! Aoyama-kun, 潔癖男子!青山くん

Tür: Komedi, spor, seinen

Yayınlanma Tarihi: 03.07.2017

Kaynak: Manga (Sakamoto Taku)

Yönetmen: Ichikawa Kazuya

Senaryo: Gotou Midori

Karakter Tasarımı: Matsura Arisa

Başlıca Seiyuular: Okiayu Ryotaro (Aoyama), Seki Tomokazu (Zaizen Kaoru), Haruno Anzu (Goto Moka), Neya Michiko (Takei Miwa), Kazuma Sakai (Souichiro Hoshi), Jin Tsukamoto (Daisuke Sakaguchi), Taichi Yoshioka (Hiroyuki Yoshino), Gaku Ishikawa (Noriaki Sugiyama), Hikaru Tada (Daisuke Kishio)

Firma/Stüdyo: Studio Hibari

Açılış: Bentham – White

Kapanış: Fujimi High School Soccer Team (Ryotaro Okiayu, Tomokazu Seki, Souichiro Hoshi, Daisuke Sakaguchi ve Hiroyuki Yoshino) – Taiyou ga Kureta Kisetsu

 

Tanıtımları ve takıntılı karakteri Aoyama-kun ile dikkat çeken bu sezonun öne çıkan komedi ve spor animesi Keppeki Danshi Aoyama-kun! ilk bölümüyle karşımızda. Peki Aoyama-kun ilk bölümüyle istenileni verebildi mi acaba? Bu sorunun cevabını vermeden önce ilk bölümden kısaca bahsedeyim.

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzle

Aoyama-kun Japonya’nın U16 (16 yaş altı) takımında oynayacak kadar yetenekli bir futbolcudur. Ancak kendisini kirletecek kafa topuna çıkmak, top çalmak gibi her türlü davranış ve yakın temastan kaçınır. ^^’ Temizlik takıntısı olmasına rağmen futbolda oldukça yetenekli olan Aoyama-kun’un lise konusundaki tercihi ise Fujimi Lisesi’nden yana olmuştur. Fujimi Lisesi’nde yeteneğiyle, yakışıklılığıyla ve tabii ki meşhur takıntısıyla kızların ve hatta erkeklerin bile dikkatini çekerek hemen hemen herkesin göz bebeği haline gelmiş olan Aoyama-kun aynı zamanda lisenin okul futbol takımındadır.

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzle

Takımda kendisinin tam tersi pek çok tip olmasına rağmen ilk bölümde ön plana çıkarılan ve kazanma hırsı üst seviyede olan Zaizen Kaoru’dur. Hani animelerde gevşek bir tip olur da onu sinirli başka bir tip hizaya sokmaya çalışır sürekli. Heh işte o sinirli tip Zaizen. ^^ Kendisi Aoyama-kun kadar yetenekli olmasa da elinden geleni yapmaya çalışır. Ancak bunu yaparken Aoyama-kun’dan daha fazla göze çarpar takım içinde. Hatta takım arkadaşları onun marka ayakkabılarını vurgulayarak Aoyama-kun’dan daha şımarık bir tip olduğunu söylerler. ^^ (Zengin bir ailenin çocuğudur Zaizen.)

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzle

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzleİlk bölümde bu ikisi dışında ön planda olan diğer karakterler takımın judocu koçu Takei Miwa ve Aoyama-kun takıntılı stalker kızımız Gotou Moka. Koçumuz judo meraklısı olmasına rağmen nedendir bilinmez futbol takımı koçu olmuş ve kendisinin ilk bölümdeki görevi daha çok Zaizen’in Aoyama’ya karşı olan ön yargılarını yıkmaya çalışmaktı. Futbol toplarını temizleyen Aoyama-kun’u göstererek nasıl olduysa yıktı da biraz. ^^’ Moka’ya gelirsek ben bu tiplerden pek haz etmem doğrusu. Mıy mıy bir tip kendisi. Aoyama’yı takip ediyor gizlice. Maçlarını kaçırmıyor falan. Kendi açımdan umarım çok fazla ön plana çıkarılmaz sadece komedi unsurlarının bir parçası olur diyorum.

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzle

Duygularıma tercüman olmuş pelüş. -_-‘

Spor etiketini de taşıyan bir anime olduğundan elbette bir karşılaşma oldu bu bölümde. Aoyama-kun’u kendi futbol takımlarında görmek isteyen ünlü  Oshigami-Minami Lisesi’nden birkaç çocuk Takechi Akira önderliğinde Aoyama’yı kendi takımlarına katmak üzere Fujimi Lisesi’ne gelir. Bu arada Takechi de tıpkı Aoyama gibi Japonya’nın U16 takımına seçilmiş bir isimdir ve kendisi de bir Aoyama hayranı olan Takechi, Aoyama’nın böyle bir takımda oynamasını hazmedemeyip onu kendi takımlarına katma isteğindedir. Aoyama ise Fujimi’de kendisini çeken eşsiz bir şey olduğundan bahseder ki bölüm sonunda o eşsiz şeyin ne olduğunu görebilirsiniz. ^^ Bu iki okul karşılaşır. Karşılaşma esnasında Zaizen ve Aoyama birbirini daha iyi anlamaya başlarlar. Maç sonunda Aoyama’nın da aslında kazanma arzusuyla dolup taştığı ortaya çıkarak kendini kirletme pahasına golü atar ve Zaizen’in 10 numaralı formasını vermek isteyebileceği kadar takdir toplar. Ancak elbette o terli ve kirli formayı almayı reddeder. :)

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzle

Kendi adıma bu tür absürt komedileri sevsem de yazının başında sorduğum soruya cevaben diyebilirim ki Aoyama-kun’un ilk bölümü bekleneni veremedi gibi geldi bana. Sanki bu bölümün komedisi de sporu da geçmesi gereken kapıyı geçemeyip öylece eşikte oyalandı. Bölüm boyunca daha komik daha vurucu şeyler bekledim ama olmadı. Evet potansiyel var ama açığa çıkmadı şu an için bence.

Aoyama-kun ve diğer karakterler aslında pek çok animede rahatlıkla rastlayabileceğimiz karakterler. Aoyama-kun’u farklı kılan temizlik takıntısı olması sadece. Yoksa aykırı soğuk tavırlarını son zamanlarda ön plana çıkmış karakterler olan Sakamoto’da (Sakamoto desu ga?), Tanaka’da (Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge), hatta temizlik takıntısıyla birlikte Levi’de (shingeki no Kyojin) bile görebilirsiniz ki çoktan bu tür karşılaştırmalara veya benzetmelere gidilmeye başlanmış internette. Bu sebeple kendi türünde yer edinebilmesi için bir araya getirdiği futbol ve temizlik takıntısından iyi bir komedi çıkarması gerekiyor. Çünkü futboluyla değil de komedisiyle ön plana çıkacak bir seri gibi duruyor Aoyama-kun. Olur olmaz yerlerde göbeğini açıp karın kaslarını gösteren Takechi’yle yürümez bu iş. :)

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzle

Animasyonlar kötü değildi. Ortadaydı. Yalnız şunu da söylemeden geçemeyeceğim Aoyama-kun’un kirletici şeylerden kaçarken girdiği o chibi hallerine bayıldım. Daha çok chibi Aoyama verebilirler izleyiciye bence. *.*

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzleAçılış parçası gayet iyiydi. Kapanış parçasının yer aldığı videoda ise nedenini anlayamadığım bir şekilde karakterlerin çizimleri değiştirilmişti. Acaba Tsubasa veya başka bir animeye gönderme mi yapılıyor gibi bir düşünceye neden oldu bende bu durum. Hatta kapanışta kullanılan ve animede yer alan seiyuular tarafından “Fujimi Koukou Soccer Team” ismi altında seslendirilen [Aoyama-kun (Ryotaro Okiayu), Kaoru Zaizen (Tomokazu Seki), Kazuma Sakai (Soichiro Hoshi), Jin Tsukamoto (Daisuke Sakaguchi), Taichi Yoshioka (Hiroyuki Yoshino)] “Taiyou ga Kureta Kisetsu” ismindeki parça da birtakım farklılıklarla “Sora no Otoshimono” isimli anime için daha önce kullanılmış bir kapanış parçası. Bu parçayı açılıştan daha fazla sevdiğimi de söylemeden geçmeyeyim.

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzleSeiyuu performansları yerindeydi özellikle ben Zaizen’i seslendiren Seki Tomokazu’nun performansını oldukça beğendim. Nanbaka’dan Hajime’yi duyar gibi oldum sık sık. *.* Bu adamın sesini seviyorum sanırım. Yalnız Aoyama-kun (Okiayu Ryotaro) bana biraz garip geldi sesiyle. Fazla soğuk olmuş bence. Ama mutlaka alışılır ilerleyen bölümlerde.

Son olarak Keppeki Danshi Aoyama-kun’un potansiyeli olduğunu ancak ilk bölümünde bunu kullanamadığını söyleyebilirim.

Keppeki Danshi! Aoyama-kun 1. Bölüm İzle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?