Kenshin Filmleri Öncesi

Kamera Arkası Görüntüler, Etkinlikler Ve Daha Fazlası

Kenshin Filmleri Öncesi

Hem animesi hem de mangası birçok kişi tarafından sevilen Rurouni Kenshin serisi 2012 yazında uyarlanan live-action filmiyle büyük beğeni topladı. Böylece bu başarının ardından Rurouni Kenshin: Kyoto Taika Hen ve Rurouni Kenshin: Densetsu No Saigo Hen ismiyle iki film daha çekildi. Biz de siz sevgili takipçilerimiz için film öncesi oyuncuların neler yaşadıklarını, etkinlikleri, kısa da olsa röportajları-yorumları elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce paylaşalım istedik.

Kenshin Filmleri Öncesi

Ocak ayında biten çekimler sonunda efsane samuray Himura Kenshin’e nam-ı diğer Hitokiri Battousai’ya hayat veren oyuncu Takeru Sato kişisel blog sayfasında çekimlerin bittiği müjdesini verirken hayranlarına minnettar olduğunu söylemeyi de ihmal etmemişti.

“…Geçtiğimiz gün Ken, 6 aydır süren o azılı savaşı bitirdi. Rurouni Kenshin: Kyoto Taika Hen ve Rurouni Kenshin: Densetsu No Saigo’yu başarıyla sona erdirdik. Bu uzun ve zor çekimleri sizin destekleriniz sayesinde bitirebildik. Çekimlerde bizi destekleyip yine bize güç veren hayranlara ve ekibe herkese çok teşekkürler!” 

Kenshin Filmleri Öncesi

Yine blogundan kamera arkası görüntüler paylaşan Takeru, ekip ile çekimler esnasında yaşadığı zorluklardan bahsetti. Neredeyse tüm Japonya’yı dolaşan ekibin film seti görüntülerinden bazıları:

Kenshin Filmleri Öncesi

Yeri geldi kötü havadan nasibimizi aldık.

Kenshin Filmleri Öncesi

Gün geldi çekimler o kadar uzun sürdü ki. (Yaklaşık 27 saat)

Kenshin Filmleri Öncesi

Çok zor günler geçiren ekip için eğreti bir aşevi kuruldu.

“…Her dövüş sahnesi sırasında içimde ‘Sanırım bu işi sonuna kadar güvenli şekilde götüremeyeceğiz.’ diye bir korku oldu. Ancak 6 ay boyunca tüm samimiyetimizle devam ettik. Bu, bendeniz Takeru için harika bir tecrübe oldu.”

Kenshin Filmleri Öncesi

Ah burada film seti demişken ilk filme müzikleri ile damgasını vuran ünlü grup ONE OK ROCK’ın solisti Morita Takahiro (Taka) ikinci filmin setini ziyarete gelmiş. Ayrıca belirtelim ki ONE OK ROCK ile Takeru arasında sıkı bir dostluk var imiş. Bilhassa 5 Haziran’da Roppongi Hills Arena’da gerçekleşen Kırmızı Halı yürüyüşünde Takeru:

“Filmin tema şarkısını hazırlayan ONE OK ROCK grubunun sıkı bir hayranıyım. MIGHTY LONG FALL şarkısına bayıldım. Grup üyelerinin her biri benim çok ama çok yakın arkadaşımdır.” diyerek yorumda bulundu.

Ayrıca belirtelim ki; burada Takeru Japonca’da “tomodachi” ve hatta “nakama”dan daha yakın arkadaş anlamına gelen “shinyuu” sözünü kullanıyor. Eh varın siz düşünün ne kadar sıkı dost olduklarını…

Kenshin Filmleri Öncesi

Takeru ve Taka

RuroKen’in OST’u ve gurubun “Mighty Long Fall / Decision” isimli yeni singleı 30 Temmuz’da piyasaya çıktı. Filmin tema şarkısı olan Mighty Long Fall’ın klibi ise yayınlandı.

Kenshin Filmleri Öncesi

Takeru-kun, mangadan arada kopya mı çekiyorsun?

Filmde en çok merak edilen karakterlerin başında ise Fujiwara Tatsuya’nın yer aldığı Shishio Makoto geliyor elbet. Filmde en zor rollerden biri de onun diyebiliriz. Zira giyindiği kostüme bakacak olursak büyük bir iş başarmış sayılır. İzleyip göreceğiz.

Kenshin Filmleri Öncesi

Fujiwara Tatsuya ve yönetmen Otomo Keishi

Kenshin Filmlerinden Önce

Tokyo – Shinjuku (10.07.2014)

Çekimlerin ardından ekip yine boş durmadı tabi. Sato Takeru ve Takei Emi filmin ön gösteriminden önce Tokyo Shinjuku’da hayranlarıyla buluştu. İşte o buluşmadan tatlı bir sohbet geliyor.

Hatırlarsanız bir haberimizde filmin Kumamoto bölgesinde yapılan çekimlerde yörenin maskotu Kumamon’un seti ziyarete geldiğini yazmıştık. Kenshin kılığına bürünüp ekibi ziyaret eden tatlı maskot ile renkli görüntüler ortaya çıkmıştı. Öyle ki Takeru-kun da tam bir Kumamon hayranı olup çıkmış.

Kenshin Filmleri Öncesi

Kenshin Filmleri Öncesi

Sinema izleyicileri için ise Japonya’nın 109 sinemasında “Kumamon Kenshin” resimli patlamış mısır satılacağı haberi verildi. Doğrusu biz Türk izleyicileri için patlamış mısıra bile gerek yok, filmin ülkemizde vizyona girmesi kâfi…

Kenshin Filmleri Öncesi

O kadar Kumamon Kenshin dedik, sevimli maskotu bir de katana kullanarak sergilediği artistik hareketleri ile görün! Yaklaşık 400 kişinin katıldığı galaya Takeru-kun sırf rahat olduğu için yukata giyerek katılmış. Şu sıcakları düşününce öylesi bir yukata da bize lâzım, ne dersiniz? İşte 23 Temmuz’da Tokyo’da gerçekleşen Özel Galası’ndan eğlenceli görüntüler.

2. filmin vizyona girmesine saatler kala son olarak oyuncuların karakterleri ve film hakkındaki yorumlarını da bir bakalım isterseniz:

Kenshin Filmleri Öncesi

Takeru Sato (Himura Kenshin): Karakterin özüne daha fazla indikçe ona gitgide bağlanır hale geldim. O tıpkı içimde yaşayan bir dost gibi. O sevdiğim, korumak istediğim, salıvermek istemediğim bir dost gibi.

Kenshin Filmleri Öncesi

Emi Takei (Kaoru Kamiya): İnsanlar Kaoru karakterini çok seviyor. Ben de kendisini bunu hak eden biri gibi oynamaya gayret ettim.

Kenshin Filmleri Öncesi

Yusuke Iseya (Aoshi Shinomori): Rolü aldığımda ilk iş olarak kendimi yeniden eğitmek zorundaydım. İki-kılıç tekniği son derece zor ve boşuna hiçbir yere varamayacakmışım gibi geliyordu ki bana bu hayal kırıklığının ilham verici bir tecrübe olabileceği hatırlatıldı.

Kenshin Filmleri Öncesi

Yosuke Eguchi (Hajime Saitou): İlk filmde Hajime Saitou’nun insani yanını ortaya çıkarmaya çalıştım ama bu kez daha serinkanlı olup bilinç altından sızan kızgınlığını saklayan bir nihilisti oynamaya çalıştım.

Kenshin Filmleri Öncesi

Ryunosuke Kamiki (Sojiro Seta): Yönetmen Otomo ile karşılaştığımda hiçbir karakterin geçmişini betimlemeyeceğini söyledi ve benden karakterin nasıl dövüşüp nasıl davranışlar sergilediğini dışa vurmamı istedi. Elimden gelenin en iyisini yaparken bunun hakkında düşündüm ve yüzünde tebessümle korkunç bir geçmişi örten içindeyse saklı bir çılgınlık olan birisini oynadım.

Kenshin Filmleri Öncesi

Tatsuya Fujiwara (Makoto Shishio): Ben, yönetmen ve Sato aramızda; Shishio ve Kenshin arasındaki son savaşı nasıl güzelleştireceğimiz hakkında hem fikir olana kadar detaylıca konuştuk. Bunu kelimelere dökmek hiç kolay olmasa da çekimler için bir araya geldiğimizde herkes sonuçtan oldukça memnundu.

Sizin devam filmlerinden beklentileriniz, oyuncular hakkındaki düşünceleriniz neler?

Fragman

Not: Çeviri ilyas Owari‘ye aittir.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?