Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru Romanı Anime Serisi Oluyor

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru Romanı Spor Türünde Anime Serisi Oluyor

Yazar Miura Shion’un Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru (Feel the Wind) isimli romanı anime serisi oluyor. Hakone Ebiten isimli koşu yarışındaki gençlerin hikayesini anlatan eser yaklaşık 218 kilometrelik  Japonya’nın en büyük maraton yarışlarından birini konu ediniyor.

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru Romanı Anime Serisi Oluyor

Production I.G. ve Shinchosha  stüdyolarının ortak yapımı olacak olan seri 2018 yılının ekim ayında yayımlanmaya başlayacak. Animenin yapım kadrosunda yer alan isimler ise şöyle:

  • Yönetmen: Nomura Kazuya (Robotics;Notes, Joker Game, Ghost In The Shell: The New Movie)
  • Senaryo: Kiyasu Kohei
  • Karakter Tasarımı: Chiba Takahiro (Occult Academy, Haikyuu!!)

Animede izleyeceğimiz baş karakterlerden Kurahara Kakeru’yu yeni seiyuulardan Otsuka Takeo, Kiyose Haiji’yi ise deneyimli seiyuu Toyonaga Toshiyuki seslendirecek.

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru Romanı Anime Serisi Oluyor

Öte yandan eserin animenin yanı sıra geçmişte Unno Sorata tarafından 2007 yılında başlayıp 2009’da sona eren mangaya uyarlanmış 6 ciltlik bir serisi, 2009 yılında sinemaya aktarılmış bir live action filmi ve yine aynı yıl sahneye uyarlanmış bir oyunu bulunmakta.

Merak edilen anime serisine -yukarıda da paylaştığımız üzere- dair bir afiş de yayımlandı. Serinin çizimleri Haikyuu!! animesini andırıyor. Ne de olsa karakter tasarımında Kiyasu Kohei detayı var. Bakalım Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru sonbahar sezonunda Haikyuu!! kadar adından söz ettirecek bir anime serisi olacak mı?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?