Just Because! ile İlgili İlk Detaylar Paylaşıldı

Sakurasou no Pet na Kanojo Light Novelının Yaratıcısından Yeni Orijinal Anime: Just Because!

Just Because! izle

İzleyicilerini 24 bölümü boyunca ortasında bıraktığı gençlik rüzgarıyla hatırlayabileceğiniz Sakurasou no Pet na Kanojo,  2012 yılında Kamoshida Hashida‘nın senaryosuna imza attığı aynı isimli light novel serisinden animeye uyarlanmıştı. Serinin üzerinden geçen neredeyse 5 yılın ardından Kamoshida’nın adı yeni bir orijinal seriyle gündeme geldi.

İlk kez 1 Nisan tarihinde açılan april1st-originalanimation.jp isimli internet sitesiyle duyurulmuş, senaryosuna Kamoshida’nın imza atacağı, Sword Art Online: Proggressive‘in mangakası Himura Kiseki’nin de karakter tasarımlarını yapacağı yeni orijinal anime projesinin, Gakken Megami Magazine‘den gelen açıklama ile 1 Nisan şakasından ibaret olmadığı onaylamıştı.

Bugün ise Just Because! ismini taşıyan seriye ait detaylar serinin ilk kısa tanıtım videosuyla birlikte paylaşıldı. Bu yılın AnimeJapan etkinliğindeki broşürde “Olmak istedikleri kişi olamayan liselilerin hikayesi…” olarak tanıtılan seri, Kamoshida’nın karşımıza yine bir gençlik dramasıyla çıkacağını işaret ederken;  güncel bilgiler de bu düşünceyi doğrular nitelikte.

Animasyonlarını PINE JAM stüdyosunun üstleneceği serinin teknik ekibinde yer alan isimler şunlar:

  • Yönetmen: Kobayashi Atsushi
  • Senarist: Kamoshida Hashida
  • Karakter Tasarımcısı: Himura Kiseki (orijinal tasarımlar), Hiroyuki Yoshii (anime adaptasyonu)
  • Müzik: Yanagi Nagi

Serinin internet sayfasında paylaşılan hikayesi şöyle:

Lisedeki üçüncü yıllarının kışı, ikinci dönemin sonuna yaklaşmışken öğrenciler lisedeki son zamanlarını yaşamaktadırlar. Herkes sadece mezun olmayı beklemektedir.
Ta ki o geri dönene kadar… Ortaokulda sınıf arkadaşları olan ızumi Eita yaşadıkları o dönem yerden uzağa taşınmıştır. Eita’nın aralarına tuhaf zamandaki geri dönüşü grubu yeniden bir araya getirir. Bu durum, lise hayatlarını tantanasız şekilde noktalayacaklarını düşünen bu arkadaşlar için duygularını serbest bırakmalarını söyleyen bir sinyal olacaktır.

 

Just Because! izle

Serinin karakterlerini tanırsak:

  • Morikawa Hazuki: Sınıfında çok dikkat çekmeyen ve romantizmle pek arası olamayan bir kızdır. Gideceği üniversiteye çoktan karar vermiş olan Hazuki, okulun bando takımındadır. Hazuki’nin ailesi ise eskiden beri çiftçilik yapmaktadır.
  • Souma Haruto: Mezun olduktan sonra işi garanti olan Haruto beyzbol takımının bir üyesidir. Yaz turnuvasında yapamadığı atışı yapıp hoşlandığı kişiye duygularını söyleyerek lise hayatını noktalamayı planlamaktadır.
  • Natsumi Mio: Eita ve Haruto’nun ortaokuldaki sınıf arkadaşı olan Mio, üniversiteye gitmek istemektedir ve bu planını başarıyla ortaya koymak için çok çalışmaktadır. Ortaokuldaki platonik aşkına olan hisleri onu şimdi bile etkilemektedir.
  • Izumi Eita: 4 yıl önce ayrıldığı şehre geri dönen Eita, Mio ve diğerleriyle ile yeniden bir araya gelmiştir. Haruto ile yakın arkadaştır.
  • Komiya Ena: Kapanmanın eşiğinde fotoğrafçılık kulübünün üyesi olan Ena 2. sınıf öğrencisidir. Kulübü kurtarmak için bir fotoğraf yarışmasına girmeyi amaçlayan Ena Eita ve Haruto’nun yeniden buluşmasına tanık olur.

Bakalım bu yeni gençlik draması, lise öğrencilerinin çok çeşitli duyguyla dolup taşan dünyasını bizlerle nasıl buluşturacak?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?