Jujutsu Kaisen Animesinin Tanıtım Videosu

Korku Serisi Jujutsu Kaisen Animesinin Tanıtım Videosu ve Detayları

Jujutsu Kaisen izle

Geçtiğimiz yıl Akutami Gege’ye ait korku ve fantastik türdeki manga serisi Jujutsu Kaisen‘in anime serisine uyarlanacağı haber verilmişti. Yapımcılığını Toho Animation’nun üstlendiği ,MAPPA Stüdyosu tarafından hazırlanan seriden ilk tanıtım videosu nihayet yayımlandı.

Serinin yönetmenliğini (önümüzdeki yaz gelecek olan The God of High Scholl serisinin yönetmenliğini de yapan) Sunghoo Park üstlenecek. Animenin senaryosunda ise Hiroshi Seko (Banana Fish, Dorohedoro, Mob Psycho 100) yer alırken karakter tasarımını Tadashi Hiramatsu (Kiseijuu: Sei no Kakuritsu, Yuri!!! on Ice) üstlenecek. Hiroaki Tsutsumi, Yoshimasa Terui ve Arisa Okehazama ise animenin müziklerinden sorumlu isimler olacak. Ekim 2020’de yayımlanmaya başlayacak serinin seiyuu kadrosu ve seslendirdikleri karakterlerse şu şekilde:

  • Junya Enoki – Yuuji Itadori
  • Yūma Uchida – Megumi Fushiguro
  • Asami Seto – Nobara Kugisaki
  • Yūichi Nakamura – Satoru Gojō
  • Junichi Suwabe – Sukuna Ryōmen

Seiyuu Junya Enoki ve Yuma Uchida ise seri için oldukça heyecanlı olduklarını Twitter adreslerinden paylaştı.

Jujutsu Kaisen izle

Asami Seto, Yuma Uchida, Junya Enoki ve Yuichi Nakamura

Jujutsu Kaisen izle

Seride ana karakterimiz Lanet’in parmağını yemekte. Seiyuu Junya Enoki de Lanet’in parmağını yiyeceği için oldukça heyecanlı olduğunu ifade etti. :)

Shounen Jump dergisinde yayımlanan serinin konusundan bahsedecek olursak;

Dünyada gözler önünde olmasına rağmen hiç kimsenin fark etmediği çok eski bir savaş süregelmektedir. Sözünü ettiğimiz savaş gölgelerden gelip insanlığa korku salan ”Lanetler” olarak bilinen doğaüstü canavarlar ve bu canavarları gizemli yöntemler kullanarak yok etmeye çalışan ”Jujutsu” olarak bilinen büyücüler arasında geçmektedir. Lise öğrencisi Yuuji Itadori efsanevi Lanet Sukuna Ryoumen’in kurumuş parmağını bulduğunda  genç öğrenci de kendisini bu savaşın ortasında bulur.

jujuutsu kaisen izle

Parmağın gücüne çekilen bir Lanet tarafından saldırıya uğrayan Yuuji, kendini korumak için pervasız bir karar alır ve parmağı yer! Bu süreçte Lanetlerle mücadele etme gücü kazanır. Ancak genç öğrenci farkında olmadan Sukuna’nın bir kez daha dünyaya ayak basmasına neden olur. Öte yandan Yuuji, Sukuna’yı kendi vücuduyla kontrol edebilse de, Jujutsu dünyası Yuuji’yi yok edilmesi gereken tehlikeli, üst düzey bir Lanet olarak ilan etmiştir bile.

2018’den beri yayımlanmaya devam eden manganın 11. cildi ise 4 Haziran’da okuyucu ile buluşacak. Korku severler için ideal bir seri olacak gibi. Siz ne dersiniz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?