Jujutsu Kaisen 0 Filmi Aladdin ve Kaze Tachinu’yu Geçti

Jujutsu Kaisen 0 Filminin İzlenme Sayısı Aladdin ve Kaze Tachinu’yu Geçti

Jujutsu Kaisen 0 Filmi Aladdin ve Kaze Tachinu'yu Geçti

24.12.2021’de Japonya’da vizyona giren Jujutsu Kaisen 0 filmi açılışından bu yana 73 gün içinde 8.85 milyonun üzerinde bilet satarak 12.3 milyar yen (yaklaşık 107 milyon dolar) hasılat elde etti. Film böylece Disney’in Aladdin ve Hayao Miyazaki’nin Kaze Tachinu (The Wind Rises) filmlerini geçerek Japon gişe tarihinin en çok kazanan 23. filmi oldu.

Ayrıca Mainichi Shimbun gazetesinin Mantan Web isimli internet sitesine göre sevilen serinin filmi, Evangelion: 3.0+1.0: Thrice Upon A Time filmini de geçerek  2021 yılında Japon gişesinde en yüksek hasılat yapan film oldu.

Filmin konusundan kısaca bahsedecek olursak:

Yuuta Okkotsu’nun çocukluk arkadaşı Rika bir trafik kazasında öldüğünden beri, hayaleti Yuuta ile beraberdir. Ancak Rika Yuuta’nın bir zamanlar hatırladığı tatlı kız değildir artık. Rika, Yuuta’yı koruyan fakat korkunç ve güçlü bir ruh olarak tezahür etmektedir. Öte yandan Yuuta Jujutsu büyücüleri tarafından yakalandığında, başka kimsenin zarar görmemesi için dış dünya ile bağlantısını tamamen kesmek istemektedir. Ancak Jujutsu ustası Satoru Gojou’nun onun için farklı planları vardır: Yuuta Jujutsu Lisesi’ne girecek ve insanlara yardım etmek için Rika’yı kontrol etmeyi öğrenecektir.

Merak edilen filmin 18 Mart tarihinde Amerika ve Kanada’da vizyona girmesi bekleniyor. Filmin Türkiye’de vizyona girip girmeyeceği ise henüz belli değil.

Benzer ve güçlü bir hasılat da 2020 yılında vizyona giren Demon Slayer animesinin Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba The Movie: Mugen Train isimli filmi gerçekleştirmişti.

Hızlıca Paylaş!