Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen Sıcak Sıcak İnceleme

Jujutsu Kaisen

Diğer Adları: Jujutsu Kaisen

Orjinal Eser : Manga

Tür: Shounen, Aksiyon, Doğa üstü olaylar, Korku, Gerilim

Eser: Akutami Gege

Yönetmen: Park Seong Hu

Senaryo: Seko Hiroshi

Stüdyo: MAPPA

Sonbahar aylarına girmemiz ile birlikte yavaş yavaş yeni sezon serileri gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu sezonda güzel gözüken seriler var gibi duruyor. Jujutsu Kaisen de bizleri bu sezon aksiyona doyurma açısından umut verici serilerden biri olma umudunu taşıyor. Aynı zamanda Jujutsu Kaisen MAPPA stüdyolarından çıktığı için de ayrı bir ümitliyim çünkü son yıllarda özellikle Dororo (2019), The God of High School, Inuyashiki gibi serilerdeki animasyon kalitesini ve aksiyon sekanslarının akıcılığını beğendiğim için bu seri içinde bizi aksiyona doyuracak diye ümit ediyorum.

jujutsu kaisen izle

Serinin ilk bölümü olaylara hızlı bir giriş yapıp bizi aksiyonun ortasına bırakmaktansa daha sakin bir başlangıç ile bizi evrene ve karakterlerimizi tanıtmayı tercih eden bir yapı ile karşımıza çıkıyor. Serinin işleri ağırdan alması ilk bölümün daha anlaşılır olmasını sağlamış diyebiliriz.

Öncelikle ana karakterimizden bahsetmeden önce bir tık serimizin geçtiği evrenden bahsetmek istiyorum. Serimizin geçtiği evren farklı lanetler taarafından hem kutsanan hem lanetlenen insanların yaşadığı Japonya’da geçiyor. Ana karakterimiz Itadori Yuuji akranlarından daha üst düzey fiziksel bir kuvvete sahip olmakla beraber ortalama bir lise öğrencisi olarak gözümüze çarpıyor. İlk bölümde daha çok ana karakterimizin dedesi ile olan ilişkisini konu alarak başlıyor. Itadori’nin dedesi ağır hasta olduğu için dedesi ile görüşebilmek adına daha az zaman isteyen doğaüstü olaylar kulübüne girmesi ve bu konular üzerinde araştırma yapması ile açıklanamayan bazı olayların nedenleri hakkında soru işaretlerini öğreniyoruz. Aynı zamanda Itadori’nin bulunduğu lisedeki anlaşılamayan olayları incelemek için gelen okültist Fushigiro Megumi’nin de olaylara dahil olması ile bu serinin geçeceği evrenin işleyişi lanetlerin varlığı ve lanetler ile nasıl savaşılacağı hakkında daha fazla bilgiye sahip oluyoruz.

jujutsu-kaisen-izle

Gelelim Jujutsu Kaisen’nin en etkili olacağını düşündüğüm yere yani aksiyona. Fushigiro’nun ana karakterimiz ile irtibata geçip lanetli eşyanın yerini öğrenmek istemesinden sonra soluğu okulda alıyoruz. Öncelikle lanetlerin çizimlerine ilginç ve bir tık mide bulandırıcı demek yanlış olmaz ki zaten adı üstünde lanet böyle olması gerekiyor. Bu andan itibaren lanetler ile nasıl savaşılacağını ve farklı ne gibi metodların olduğunu daha yakından öğreniyoruz. Aksiyon sekansları akıcı ve izlemesi keyifli ki bir shounen izlediğimizi düşünürsek bu durum büyük bir yer arz ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=HckzmvYb8Jg&ab_channel=AnimeTV%E3%83%81%E3%82%A7%E3%83%BC%E3%83%B3

Son olarak Jujutsu Kaisen ilk bölümünden ilgimi çekmeyi başardı. Fakat ilerleyen bölümlerde bizleri neler beklediğinden bir tık şüpheliyim desem yalan olmaz. Serinin ne denli kaliteli olacağı ilerleyen bölümlerde belli olacak olsa da ilk bölümden bence güzel bir başlangıç yaptı diyebiliriz. Umarım seri kaliteyi bozmadan devam eder.

Hızlıca Paylaş!