İnsanı Gözleri ve Sözleriyle Döven Soğuk Anime Karakterleri

İnsanı Kimi Zaman Gözleri Kimin Sözleriyle Döven Soğuk Anime Karakterleri

Anime dünyasında kişilikleriyle birbirinden farklı pek çok karakter bulunmakta. Kimisi insanı neşelendiren, kimisi insanı sinir eden; kimisi burnu havada karakterler. Bazı anime karakterleri de var ki insanı adeta gözleri ve sözleriyle döven karakterler. ”O ne demek şimdi?” der gibisiniz. Şöyle ki laf sokmayı seri boyunca kendine görev edinmiş ya da bakışlarıyla karşısındakini adeta aşağılıyor bu karakterlerimiz. Ancak tüm bunlara rağmen hikayelerinin kilit isimleri olan bu karakterler arkadaşlarını oldukça önemseyen kişiler. Her ne kadar bunu belli etmekten çekinseler de. Ki bence çoğumuz onları bu halleriyle seviyoruz. İşte bana göre o anime karakterlerinden bazıları:

Kanda Yuu

Anime: D.Gray-man

İnsanı Gözleri ve Sözleriyle Döven Soğuk Anime Karakterleri

D.Gray-man animesinin en güçlü Ruh Kovucularından biri olan Kanda Yuu animede yüzü hiç gülmeyen karakterlerden. Birkaç kez tebessüm ettiğini görmüş olabiliriz, o da belki. Soğukkanlı ve cesur bir karakter Kanda. Ah kendisine ilk ismiyle hitap edilmesinden hiç hoşlanmıyor hatırlatalım. Bu yüzden Ruh Kovuculardan Lavi’yi pek çok kez azarlamışlığı vardır. Özellikle serinin baş karakteri Allen Walker ile sürekli kavgalıdır. Allen’i ”fasulye filizi” olarak gören Kanda bu genç Ruh Kovucuya laf sokmaktan hiç geri durmaz. Takım arkadaşlarına da bir o kadar mesafeli olan Kanda gerçek duygularını her daim maskelemektedir. İnsanı hor gören bakışlarına rağmen aslında hem Ruh Kovucuları hem de Bulucuları önemsemektedir, tabi o bunun aksini iddia etse de…

Olivier Mira Armstrong

Anime: Fullmetal Alchemist: Brotherhood

İnsanı Gözleri ve Sözleriyle Döven Soğuk Anime Karakterleri

Fullmetal Alchemist hem mangası hem animesiyle anime dünyasının en popüler serilerinden birisi. Yine karakter çeşitliliği açısından tam bir cennet. Olivier Mira Armstrong da bu cennetin en önemli parçalarından. Yazıyı kafamda planlarken bu kategoriye uygun gördüğüm ilk isimlerden birisi de Olivier Mira Armstrong’du. Seride Alex Louis Armstrong’un ablası ve kuzey askeri sınırı Briggs’in generali olan Mira sert mizacıyla dikkat çekiyor. Öte yandan kardeşi Alex Louis’i Ishval İç Savaşı sırasında yaptığı korkakça başarısızlıklarından ötürü onu Devlet Ordusu’nda ve Armstrong ailesinde bir utanç kaynağı olarak görmektedir. Mira, Alex Louis’i sürekli küçümseyip fiziksel ve sözlü olarak taciz eden bir abla olsa da serinin ilerleyen bölümlerinde bu durum değişecek. Yine de siz siz olun onu sinirlendirmemeye çalışın zira hem kalbiniz hem de kemikleriniz kırılabilir.

Tsukishima Kei

Anime: Haikyuu!!

İnsanı Gözleri ve Sözleriyle Döven Soğuk Anime Karakterleri

Haikyuu!! son dönemin en popüler spor animelerinden. İzlediğim 3 sezon boyunca hiç hız kesmeyen seri karakterleriyle takım ruhunun ne demek olduğunu en iyi haliyle ortaya koydu ve her takım üyesi akıllarda iz bıraktı. Bunlardan birisi de Karasuno takımının en uzun oyuncusu ve kendini beğenmiş blokçusu Tsukshima Kei. Tsukshima insanlara laf sokmaktan hiç kendini alıkoymuyor. Hedefinde ise sıklıkla Hinata ve Kageyama yer alıyor. Eh bu durum hem Kageyama’yı hem de Hinata’yı oldukça kızdırıyor. Yine sıcakkanlı insanlardan hiç hazzetmeyen Tsukshima alaycı sözleri ve gülüşleriyle insanı sinir etmeyi pekala başarıyor. Kısacası arkadaşlarıyla alay edip kimi zaman takımı önemsemediğini iddia etse de ilerleyen sezonlarda kendi kendini yalancı çıkarıyor aslında.

Hiwatari Kai

Anime:  Bakuten Shoot Beyblade

İnsanı Gözleri ve Sözleriyle Döven Soğuk Anime Karakterleri

İlk sezonuyla Türkiye’de Pokemon’dan sonra fırtına gibi esen animelerden biri de Beyblade olmuştur. Haliyle en sevilen karakterlerin başında da Kai gelmekteydi. Hikayede öncesinde mahallede Kabuk Kırıcılar Takımı’nda iken serinin baş karakteri Takao ile karşılaşır Kai. O andan sonra Kai ve Takao birbirine rakip olur. Ancak bu rekabete bir süre ara vermeleri gerekecektir zira Japonya’da düzenlenen Beyblade turnuvasında finalist olmaya hak kazanan Max, Rei, Takao ve pek tabii Kai Japon Takımı olarak Dünya Beyblade Şampiyonası’na katılır. Takımın en soğuk ve acımasız karakteri hiç şüphesiz Kai. Kaybetmekten hiç hazzetmeyen, çok konuşmayan fakat yeri geldiğinde karşısındakini küçük gören tavırları insanı çileden çıkarıyor diyebilirim.

Rukawa Kaede

Anime: Slam Dunk

İnsanı Gözleri ve Sözleriyle Döven Soğuk Anime Karakterleri

Nostaljik spor animelerinden biri olan Slam Dunk serisi basketbolu kurgusuyla en güzel şekilde anlatan yapımlardan. Animenin baş karakteri Hanamichi Sakuragi olsa da basketbol takımının diğer üyeleri de her daim hatırlanacak kişiler. Bunların en başında da Hanamichi’nin özellikle ilk bölümlerde en büyük rakibi olan Rukawa Kaede geliyor. Zira adam hem yakışıklı hem yetenekli. Ben merkezci, bencil ve soğuk bir kişiliği olan Rukawa her fırsatta Hanamichi’yi eleştirmekten de geri durmaz. Basketbol dışında hiçbir şeyle ilgilenmeyen yetenekli oyuncunun en hassas olduğu konu ise uyku. Uyuyan bir Rukawa’yı uyandırmak uyuyan bir devi uyandırmaktan daha tehlikeli olabilir.

Levi

Anime: Shingeki no Kyojin

İnsanı Gözleri ve Sözleriyle Döven Soğuk Anime Karakterleri

Shingeki no Kyojin kimilerince şahane kimilerince rezil bir seri olarak görülüyor. Bana göre karakter açısından zengin ve gerilimi yüksek bir animeydi. Şahane olarak görenlerin en favori karakteri ise çoğunlukla insanlığın en güçlü askeri Levi olmuştur. Cesur ve yetenekli bir asker olan Levi nadiren duygularını belli etmektedir. Donuk bakışlara sahip olan karakterin insanlarla konuşma şekli genelde aşağılayıcı ve alaycıdır. Başkalarından emir almayı sevmeyen Levi söz konusu Erwin Smith olunca bu durum biraz değişiyor tabi. Ayrıca bakmayın siz çok belli etmese de aslında güçlü ahlak ve empati duygularına sahip biri. En önemli özelliği ise insan hayatını korumaya büyük ölçüde değer vermesi. Ah özellik demişken kelimenin tam anlamıyla bir temizlik hastası. Kendisinin veya ekipmanının kirli olmasına tahammül edemez. Hatta savaş alanındayken kana bulanmış kılıçlarını temizlediği bilinmektedir. :)

Kuchiki Byakuya

Anime: Bleach

İnsanı Gözleri ve Sözleriyle Döven Soğuk Anime Karakterleri

Bleach serisi izlediğim ilk shounen anime olup yeri bende aynıdır. Her ne kadar yaptığı o garip final ile beni ciddi anlamda kırmış olsa da… Serinin en dikkat çekici karakterlerinden -ya da kaptanlarından diyelim- biri Kuchiki Byakuya’dır. Onun için Kuchiki Klanı’nın en güçlü lideri diyebiliriz belki de. Aristokratik tavırlarıyla dikkat çeken Byakuya gerekmedikçe konuşmayan ve konuştuğu zamanlarda da resmiyeti korumak adına “watashi” ifadesini kullanmayı tercih eden gururlu bir kaptan. Yüzleştiği çoğu olayda ilgisiz görünüp kibir sınırını aşacak gibi olsa da yine de lütfedip rakiplerine zaman ayırmasını biliyor. Neredeyse yüzü hiç gülmeyen kaptanımız  yasalara ve düzene son derece bağlı biri. Öyle ki onun pozisyonuna geçecek birinin kendisi kadar kurallara bağlı olup iyi bir örnek teşkil edebileceğine inanmıyor. Ha unutmudan bu havalı tavırlarına rağmen Soul Socitey’deki kadın shinigamiler arasında çok popüler bir isim. Hatta Kadın Shinigami Derneği’nde ”Fotoğraf Kitabının Bastırılmasını İstediğiniz Kaptan” anketinde birinci olmuştur.

Mizutani Shizuku

Anime: Tonari no Kaibutsu-kun

İnsanı Gözleri ve Sözleriyle Döven Soğuk Anime Karakterleri

Hem mangasıyla hem animesiyle sevilen bir shoujo serisi olan Tonari no Kaibutsu-kun’un en soğuk karakteri kim diye sorsanız eminim başrol kızımız Mizutani Shizuku’yu gösterecektir çoğumuz. Liseye giden Shizuku’nun tek ilgi alanı ders çalışmaktadır. Hiç arkadaşı olmayan ve bu durumu pek önemseyen Shizuku’nun yalnızlığı geçmişte de pek fark değildi. Zira onun bu bencil ve soğuk tavırları küçükken annesinin kızından çok işe vakit ayırmasıdır biraz da. Oldukça zeki olan Shizuku insanlara bir sorunları olduklarında yardım istemelerini değil kendileri tarafından nasıl çözülmesini öğrenmeleri gerektiğini öğütlemektedir. Eleştirilmekten hiç korkmayan Shizuku başkalarının ne düşündüğünü hiç önemsemeyen tabiri caizse tam bir Buzlar Kraliçesi’dir. Ancak burnu havada kızımızın etrafındaki buzu eritecek kahraman Yoshida Haru’nun elinden çekeceği vardır.

Peki sizin bu başlığa uygun gördüğünüz karakterler var mı? Varsa hangileri, bizimle paylaşın.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?