Ikkitousen: Extravaganza Epoch OVA’nın İlk Tanıtım Videosu

Ikkitousen: Extravaganza Epoch OVA’nın İlk Tanıtım Videosu Yayımlandı

Ikkitousen: Extravaganza Epoch OVA'nın İlk Tanıtım Videosu

Ikkitousen: Extravaganza Epoch OVA Görseli

Ikkitousen: Extravaganza Epoch OVA’nın ilk tanıtım videosu Yui Sakakibara tarafından seslendirilen kapanış parçası “Endless Fighter” ile birlikte yayımlandı.

“Romance of The Three Kingdoms” hikayesinin günümüz Japonya’sına uyarlanmış şekli olan Yuji Shiozaki’nin ecchi türündeki manga serisi, Wani Books’un Comic Gum dergisinde 2000 yılında yayımlanmıştır. Toplamda 21 ciltten oluşan manganın ilk anime adaptasyonu 2003 yılında J.C. Staff tarafından yapılmıştır. Bunun dışında üç anime serisi daha olan Ikkitousen’in OVA ve özel bölümleriyle birlikte oyunları ve online radyo programları yapılmıştır.

Genel olarak animenin konusuna değinirsek; yetenekli kız ve erkek öğrencilere sahip yedi okul birbirleriyle sürekli savaş içindedir. Bu öğrencilerin hayatları ve kaderleri Sangokushi Dönemi’ndeki savaşçıların ruhlarının ve kaderlerini içeren tuhaf mücevherler tarafından yönlendirilir. Japonya’ya yeni taşınan Sonsaku Hakufu isimli kızın kaderindeyse; mücevherindeki ruhun yedi ülkeyi birleştirdiği gibi, bu düşman yedi okulu birleştirmek yazılıdır. İşte tam da burada, bu kader zincirlerini kırarak kahramanlarımızın kendi hayatlarını yaşamak için verdikleri mücadele başlar.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?