IconiQ The Soundtrack Orkestrası Shonen Konseri Veriyor

IconiQ The Soundtrack Orkestrası Shonen Anime Parçalarının Klasik Müzik Aranjelerinden Oluşan Bir Konser Veriyor

Japon anime dünyasının dünya çapında daha çok insana ulaşması ile beraber animelerde kullanılan müzikler de dünya üzerindeki birçok sanatçıyı etkiledi. Birçok sanatçı ellerinden geldiği kadarıyla bu parçaları çalıp sosyal medyalar üzerinden insanlarlar paylaştı. Hal böyle olunca büyük orkestralarında bu müzikleri aranje etmesi kaçınılmazdı. Amerikalı  IconiQ The Soundtrack Orkestrası 7 Ekim 2016’da Amerika’nın New York eyaletinde bulunan The DiMenna Center’da 12 farklı anime serisinden alınmış 17 farklı eserin müziklerinin çalınacağı bir etkinlik duyurdu.

shounen konseri

Etkinlikte çalınacak olan parçaların alındığı animelerin listesi etkinliğin resmi sitesinde paylaşıldı :

Astro Boy (1964)
Bleach (2004)
Dragon Ball Z (1989)
Fairy Tail (2009)
Fullmetal Alchemist (2009)
Lupin III (1971)
My Hero Academia (2016)
Naruto (2002)
One Piece (1999)
One Punch Man (2015)
Saint Seiya (1986)
Sword Art Online (2012)

Aynı zamanda  IconiQ The Soundtrack Orkestrası’nın yakın zamanda biten “Bleach” serisini onurlandırmak adına Shiro Sagisu tarafından bestelenen latin temalı “Arrancar/Hueco Mundo” eserlerinden de çalacakları etkinlik sayfasında paylaşıldı.

Japonya’da bu tarz etkinlikler uzun süredir var fakat başka ülkelerde de bu tarz kapsamlı etkinliklerin hayata geçirilmesi bir müzik sever olarak beni çok sevindirdiğini söyleyebilirim. Umarım ülkemizde de bu tarz kapsamlı etkinliklerin sayısı gün geçtikçe artar. Peki sizler bu hem  IconiQ The Soundtrack Orkestrası hakkında hem de bu tarz etkinlikler hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?